Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak se rychle a účinně zbavit kocoviny. Vyzkoušejte babské rady

Jak se rychle a účinně zbavit kocoviny. Vyzkoušejte babské rady

13.8.2021 - redakce Babinet.cz

Třeštící hlava, žaludek na vodě a vnitřní třes. Když už na kocovinu dojde a následující ráno je za trest, jak se z ní rychle dostanete? Většinou máme tendenci ihned sáhnout po prášku, který by měl utlumit tu katastrofální bolest hlavy. Ale to není úplně nejlepší nápad. Může ještě více podráždit žaludek, a jestli navíc budete zvracet, byl úplně k ničemu.

fotografie: Pixabay

Maminka by vám určitě přinesla léčivý kuřecí vývar, táta by poradil česnečku a babička by běžela pro vodu s citronem. To vše parádně funguje. Máte však i více možností, ze kterých vybírat a rychle si ulevit.

  • Po tom nemilém probuzení budete mít jednoznačně spalující žízeň. Pijte ale pomalu. Malé doušky. Zkuste takto do sebe vpravit alespoň půl litru. K pití se posaďte a nespěchejte.
  • Doplňte cukr. Přesně z tohoto důvodu vždycky funguje vychlazená Cola. Pokud ji doma nemáte, za vděk vezměte jakoukoliv slazenou, perlivou minerálkou. Pořád platí malé doušky.
  • Není třeba speciálního šumivého vyprošťováku. Úžasně zabírá rozpustné Céčko.
  • Pomůže i sklenice studeného mléka.
  • Sklenice vody a lžička jedlé sody. Smíchat, pomalu vypít a žasnout, jak rychle to funguje. Soda zásadně snižuje překyselení žaludku a to je přesně to, co potřebujete.
  • Zkuste zázvor. Zázvor vždy výrazně zmírní jakoukoliv nevolnost, tedy i tu kocovinovou. Můžete si ho dát v čaji, nebo ve vodě, pokud zvládáte.
  • Rohlík a citronový čaj. Opravdu. Zní to asi šíleně, protože představa toho, že máte něco sníst, je nepřípustná.  Ale když do žaludku dostanete suchý rohlík, nebude tam jen ten alkoholový guláš. Po doušcích zapíjejte citronovým čajem, který je sám o sobě ohromným životabudičem.
  • Někdo kocovinu potřebuje pořádně dospat a někdo jiný ji jde rozchodit na čerstvý vzduch. Obojí funguje bezvadně.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: alkohol.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz