Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  4 rady, jak správně vybírat barvy na vlasy

4 rady, jak správně vybírat barvy na vlasy

9.8.2021 - redakce Babinet.cz

Chcete trochu změnit účes a zkusit novou barvu na vlasy? Při pohledu na pestrý výběr různých značek, typů a barevných odstínů z toho jde hlava kolem. Jak si tedy co nejlépe poradit s výběrem nejlepší barvy na vlasy, se kterou budete spokojeni? To vám napoví následující 4 rady uvedené v tomto článku.

fotografie: Pixabay

Barvy na vlasy od různých výrobců

V kategorii barev na vlasy najdete především několik různých značek. Jednotliví výrobci se předhání v tom, aby nabídli lepší produkt. To v praxi znamená snahu o lepší barevnou pigmentaci, šetrnější zatížení vlasů a případně i pohodlné nanášení s minimálním množstvím kroků. Oblíbené jsou například barvy na vlasy L’Oréal, u kterých najdete základní levné varianty, ale i produkty v téměř profesionální kvalitě.

Výběr vhodného odstínu

Jakmile si zhruba uděláte představu o tom, jaká značka by mohla být ta správná, přichází na řadu volba konkrétního odstínu. Pro lepší představu o výsledku mohou posloužit vzorníky, kde je vždy uvedena výchozí barva vlasů a výsledný efekt po obarvení. Když se budete rozhodovat mezi dvěma různými odstíny, doporučuje se sáhnout po tom světlejším.

Sledujte specifické látky ve složení

Aby bylo barvení vlasů i šetrné, vyplatí se sledovat složení. Snažte se vyhnout barvám s obsahem amoniaku. Například značka Moroccanoil nabízí vlasovou kosmetiku včetně barev s přídavky pečujícím olejů. Vlasy jsou tak po barvení zároveň i nádherně vyživené, lesklé a celkově zdravější.

Permanentní nebo vymývající se barva?

Vždy si také položte otázku, jestli hledáte permanentní barvy na vlasy, nebo vám stačí takové, které se po pár umytí smyjí. V druhém případě si můžete barevný experiment vyzkoušet i pomocí barevné masky na vlasy, kdy jim dodáte živiny a zároveň přidáte barvu. Barvicí masky mohou pomoci se zmírněním frekvence klasického barvení, což opět vlasům o něco uleví.

zdroj: Notino.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz