Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Užitečné přírodní tipy pro rychlý růst vlasů

Užitečné přírodní tipy pro rychlý růst vlasů

26.7.2021 - redakce Babinet.cz

Asi už tento scénář znáte. Měla jste příliš dlouhé nudné vlasy, proto jste se rozhodla jít ke kadeřnici. A požádala jste jí, aby vám zkrátila vlasy o pět centimetrů. Jenže kadeřnice vám ustřihla snad půlku vlasů a je to doslova pohroma.

fotografie: Pixabay

Každá někdy zažila tu frustraci, když jí kadeřnice nedopatřením ustřihla příliš mnoho vlasů. Anebo když se snažila doma o nějaký hokus pokus a omylem si svojí nešikovností vykouzlila na hlavě paseku. Anebo za to může nějaká vážná nehoda, při které vlasy zkrátka shořely. No, ať je důvod jakýkoliv, existuje spousta metod, jak růstu vlasů výrazně pomoct.

Vitaminy

Asi jednou z prvních věcí jsou vitaminy. Určitě doplňujte všechny vitaminy a minerály, které potřebuje vaše tělo pro zdravé fungování. Potom existují speciální doplňky stravy pro rychlejší růst vlasů, či zdravější vlasy. Zeptejte se na ně v lékárně.

Oleje

Také si kupte rostlinné oleje. Oleje jsou důležité pro výživu a růst vlasů. Vmasírováváním olejů do kořínků vlasů porostou vaše vlasy rychleji. Proto si dopřejte masírování kokosového, olivového, šípkového, či lískooříškového oleje do pokožky vaší hlavy. Nutno říct, že tyto oleje jsou skvělé pro vaše tělo a dodají vám složky potřebné právě pro zdravé vlasy.

Mátový olej

Tento olej opravdu povzbudí růst vlasů. Stačí každý den nanést pár kapek oleje na pokožku celé hlavy a masírovat. Ženy potvrzují nárůst asi o čtyři centimetry vlasů za týden. Ale je to individuální. Nejlepší je prý smíchat mátový a kokosový olej dohromady.

Ricinový olej

Možná je účinnější než kokosový, protože obsahuje celou řadu vitaminů, bílkovin a živin. Dobrý je třeba zábal z ricinového oleje, kdy olej trošku rozehřejete a pak aplikujete na pokožku hlavy.

Hořčičné semínko v prášku

Po něm rostou vlasy tak rychle, až jsou nekvalitní, alespoň takhle to vyplývá z diskuzí. Ale jestli potřebujete nárůst vlasů za každou cenu, rozhodně do toho jděte. Opět pomůže vmasírovat do pokožky hlavy.

Káva

Ano, v případě kávy také platí, že povzbudí růst vlasů. Mělo by se jednat o kvalitní kávu. Vytvořte pastu a přidejte nějaký olej. Pastou si opět promasírujete kořínky svých vlasů.

Skořice

Protože má zahřívací efekt, je vhodné vyrobit si skořicovou pastu s pomocí vajíčka. A tuto směs pak přidat ke kořínkům vlasů. Podobně zacházejte s hořčičným semínkem, které nahřejte s pomocí čepice a zabalte do ručníku, aby směs byla teplá.

Kopřiva

Zaručeným receptem je kopřiva a výrobky z ní. Můžete použít přímo kopřivový výluh. Populární jsou ale i kopřivové šampony. Mají za následek růst vlasů.

Březová voda

Jako pomocník pro růst vlasů se uvádí také březová voda. Nárůst vlasů je v tomto případě také poměrně rychlý, musíte si vodičku rozlít po pokožce hlavy a masírovat. Masírujte směrem od uší odzadu hlavy směrem dopředu.

Máte nějaký další domácí recept? Napište nám jej do komentáře!

 

Napsala ŠT

zdroj: 1mhealthtips.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz