Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Kuchyňské houbičky a drátěnky nemusíte používat jen na nádobí. Pomohou i tam, kde byste to ani netipovali

Kuchyňské houbičky a drátěnky nemusíte používat jen na nádobí. Pomohou i tam, kde byste to ani netipovali

20.7.2021 - redakce Babinet.cz

Vždycky je zajímavé sledovat, když některé věci můžeme používat i k jiným účelům, než k jakým jsou původně určeny. Ani taková obyčejná kuchyňská houbička, nebo drátěnka, nejsou výjimkou. Spoustu práce vám doma usnadní a pomohou třeba i tam, kde byste zatím ani netipovali.

fotografie: Freepik

  • Rám okna

Když houbičku přiložíte k jakékoliv obyčejné rukojeti, ohnutím přes rukojeť přepůlíte a zafixujete gumičkou, vznikne vám perfektní čistící pomocník. S touto šikovnou vychytávkou, kdy je houba upevněna k rukojeti, velmi pohodlně vyčistíte i jakákoliv špatně přístupná místa. Například takový rám okna už nebude stejným problémem, jako tomu bývalo dřív.

  • Nůžky

Potřebujete-li rychle a spolehlivě v domácnosti naostřit nůžky, vezměte si k ruce drátěnku. Do drátěnky pak nůžkami několikrát střihněte a ostří bude opět v pořádku.

  • Zahradní nářadí

V případě některého zahradního nářadí, do kterého se pustila rez, si můžete pomoci drátěnkou a olejem. Pomocí drátěnky se dostanete na špatně přístupná místa, ale také čistíte, a zároveň promazáváte.

  • Obálky

Dnes se nejčastěji setkáme se samolepicí obálkou, to je pravda. Nicméně může se stát, že máte ještě zásobu obálek, které samolepicí nejsou. A potřebujete-li poslat větší množství pošty, obálky rychle a pohodlně zalepíte navlhčenou kuchyňskou houbou.

  • Nehty

Kuchyňská houbička a odlakovač jsou také geniální dvojkou. Kuchyňskou houbičku nacpěte do malé uzavírací skleničky a zalijte kvalitním odlakovačem. Houba musí být ve sklenici opravdu natěsno a bez víčka se neobejdete. Pak už jen vždy, když potřebujete odlakovat nehty, otevřete, vsunete prst do skleničky, chvíli třete o drsnou houbu nasáknutou odlakovačem, a jste hotovi.

  • Srst

Když koupeme pejsky, pochopitelně jsou pak ve vaně psí chlupy. Snadno tak může dojít k ucpání odtoku. Tento problém však hravě vyřeší kuchyňská drátěnka. Položte ji do odtoku a ona na svůj povrch veškerou srst nachytá. Vy pak vše jen snadno seberete a vyhodíte.

  • Myši

Pokud mají myši svá místečka, kterými se k vám domů dostávají, babské rady radí zacpat je právě kuchyňskými drátěnkami.

  • Zelenina

Nové brambory, ale třeba i mrkev, úplně snadno a rychle oškrábete pomocí čisté drátěnky.

 

napsala Bára Klímová

zdroj: carlroth.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz