Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Natálie Myslivcová: Přechod kluků na umělé mléko byl náročný. Vyhrála u mě batolecí mlíčka Hami

Natálie Myslivcová: Přechod kluků na umělé mléko byl náročný. Vyhrála u mě batolecí mlíčka Hami

9.7.2021 - redakce Babinet.cz

Snad nikdo nemá pochyb o tom, že mateřské mléko je pro nejmenší děti tou nejlepší výživou. Řada maminek se u svého děťátka, zhruba půl roku od porodu, setkává s narůstající potřebou mateřského mléka. Problém nastává v momentě, kdy mu jej nemohou dopřát. Své o tom ví také, maminka dvojčat Markuse a Matiase, známá influencerka Natálie Myslivcová.

fotografie: se svolením HAMI


Co si počít, když mateřské mléko už nestačí. V případě, že selžou všechny triky na zvýšení laktace, přijde na řadu doporučení pediatra na dokrmení kojeneckým mlékem.

Jak to probíhalo u Natálie?

“Přiznám se, že přechod na umělé mlíčko moc jednoduchý nebyl. Kluci byli závislí na mamince a jsou docela vybíraví, takže najít mlíčko, které jim bude vyhovovat, bylo fakt něco. Naštěstí batolecí mlíčko Hami klukům moc chutná a dožadují se ho i před spaním,” svěřila se Natálie.

Naštěstí jsou dnes na trhu kvalitní pokračovací a batolecí mléka, jejichž složení je vyvinuto tak, aby děťátku (nemůže-li být kojeno), pomohly doplnit nezbytné látky.  Dalším důležitým faktorem je chuť.

“Vyzkoušela jsem s chlapci snad vše a až Hami batolecí mlíčko jim zachutnalo. Dodnes je součástí našeho každodenního života. Navíc mě baví i jednoduchost přípravy mlíček. Mohu se tak více věnovat dětem,” popisuje své zkušenosti Natálie.

Tip na přípravu:

Mléčný prášek se smíchá ve vysterilizované lahvičce či hrnečku s kojeneckou vodou převařenou a zchladlou na 40 °C, ověří se teplota na hřbetu ruky, zda nepálí a může se podávat. Mléko navíc nehrudkovatí, krásně voní a zachutná i dětem s těmi nejmlsnějšími jazýčky - Markus s Matiasem jsou toho živým důkazem.

V čem spočívá unikátnost Hami  pokračovacích a batolecích mlíček a proč není vhodně kravské a rostlinné mléko

Hami mlíčka od 6 do 36+ měsíců mají vyvážené OptiNutri složení s jedinečnou prebiotickou vlákninou GOS/FOS, směs galaktooligosacharidů a fruktooligosacharidů. Hami batolecí mléka obsahují také jód*, který podporuje rozvoj poznávacích funkcí u dětí, a vápník nezbytný pro správný růst a vývin kostí. Nechybí ani železo a vitamíny C a D*.

Co je pro Natálii při výběru batolecích mlék to nejdůležitější?

“Snad jako každé mámě mi leželo na srdci vyvážené složení a dostatek všech vitamínů, které kluci potřebují,” uzavírá maminka dvojčátek Natálie Myslivcová.

fotografie: se svolením HAMI

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Klasické kravské mléko, které je k dostání v obchodech, je skvělé na vaření nebo na zjemnění pokrmů. Podávat ho malým dětem ve větším množství, ale není příliš dobrý nápad. Kravské mléko neobsahuje dostatečné množství vitaminu D*, kterého kojenci a batolata potřebují až 16x více než dospělí lidé. V kravském mléce chybí také dostatek železa**, které přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí. Rostlinné bílkoviny v rostlinných mlékách neobsahují všechny nezbytné látky, které jsou důležité pro růst a vývoj dítěte. Rostlinná mléka svým složením nejsou přizpůsobena požadavkům výživy malých dětí.

*Hami batolecí mléka obsahují železo a jód přispívající k rozvoji poznávacích funkcí, vitaminy C a D přispívající k normální funkci imunitního systému, vápník a vitamin D potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. Batolecí a dětské mléko má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Kojení je nejlepším způsobem výživy dítěte. Kojenecká mléka by měla být používána na doporučení pediatra.

www.klubmaminek.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip