Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Natálie Myslivcová: Přechod kluků na umělé mléko byl náročný. Vyhrála u mě batolecí mlíčka Hami

Natálie Myslivcová: Přechod kluků na umělé mléko byl náročný. Vyhrála u mě batolecí mlíčka Hami

9.7.2021 - redakce Babinet.cz

Snad nikdo nemá pochyb o tom, že mateřské mléko je pro nejmenší děti tou nejlepší výživou. Řada maminek se u svého děťátka, zhruba půl roku od porodu, setkává s narůstající potřebou mateřského mléka. Problém nastává v momentě, kdy mu jej nemohou dopřát. Své o tom ví také, maminka dvojčat Markuse a Matiase, známá influencerka Natálie Myslivcová.

fotografie: se svolením HAMI


Co si počít, když mateřské mléko už nestačí. V případě, že selžou všechny triky na zvýšení laktace, přijde na řadu doporučení pediatra na dokrmení kojeneckým mlékem.

Jak to probíhalo u Natálie?

“Přiznám se, že přechod na umělé mlíčko moc jednoduchý nebyl. Kluci byli závislí na mamince a jsou docela vybíraví, takže najít mlíčko, které jim bude vyhovovat, bylo fakt něco. Naštěstí batolecí mlíčko Hami klukům moc chutná a dožadují se ho i před spaním,” svěřila se Natálie.

Naštěstí jsou dnes na trhu kvalitní pokračovací a batolecí mléka, jejichž složení je vyvinuto tak, aby děťátku (nemůže-li být kojeno), pomohly doplnit nezbytné látky.  Dalším důležitým faktorem je chuť.

“Vyzkoušela jsem s chlapci snad vše a až Hami batolecí mlíčko jim zachutnalo. Dodnes je součástí našeho každodenního života. Navíc mě baví i jednoduchost přípravy mlíček. Mohu se tak více věnovat dětem,” popisuje své zkušenosti Natálie.

Tip na přípravu:

Mléčný prášek se smíchá ve vysterilizované lahvičce či hrnečku s kojeneckou vodou převařenou a zchladlou na 40 °C, ověří se teplota na hřbetu ruky, zda nepálí a může se podávat. Mléko navíc nehrudkovatí, krásně voní a zachutná i dětem s těmi nejmlsnějšími jazýčky - Markus s Matiasem jsou toho živým důkazem.

V čem spočívá unikátnost Hami  pokračovacích a batolecích mlíček a proč není vhodně kravské a rostlinné mléko

Hami mlíčka od 6 do 36+ měsíců mají vyvážené OptiNutri složení s jedinečnou prebiotickou vlákninou GOS/FOS, směs galaktooligosacharidů a fruktooligosacharidů. Hami batolecí mléka obsahují také jód*, který podporuje rozvoj poznávacích funkcí u dětí, a vápník nezbytný pro správný růst a vývin kostí. Nechybí ani železo a vitamíny C a D*.

Co je pro Natálii při výběru batolecích mlék to nejdůležitější?

“Snad jako každé mámě mi leželo na srdci vyvážené složení a dostatek všech vitamínů, které kluci potřebují,” uzavírá maminka dvojčátek Natálie Myslivcová.

fotografie: se svolením HAMI

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Klasické kravské mléko, které je k dostání v obchodech, je skvělé na vaření nebo na zjemnění pokrmů. Podávat ho malým dětem ve větším množství, ale není příliš dobrý nápad. Kravské mléko neobsahuje dostatečné množství vitaminu D*, kterého kojenci a batolata potřebují až 16x více než dospělí lidé. V kravském mléce chybí také dostatek železa**, které přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí. Rostlinné bílkoviny v rostlinných mlékách neobsahují všechny nezbytné látky, které jsou důležité pro růst a vývoj dítěte. Rostlinná mléka svým složením nejsou přizpůsobena požadavkům výživy malých dětí.

*Hami batolecí mléka obsahují železo a jód přispívající k rozvoji poznávacích funkcí, vitaminy C a D přispívající k normální funkci imunitního systému, vápník a vitamin D potřebné pro normální růst a vývin kostí u dětí. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. Batolecí a dětské mléko má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Kojení je nejlepším způsobem výživy dítěte. Kojenecká mléka by měla být používána na doporučení pediatra.

www.klubmaminek.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz