Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Nejčastější COVID situace na dovolené v zahraničí. Jejich řešení a související náklady se napříč zeměmi liší

Nejčastější COVID situace na dovolené v zahraničí. Jejich řešení a související náklady se napříč zeměmi liší

7.7.2021 - redakce Babinet.cz

V době koronaviru nás při cestování mohou potkat dva základní druhy nepříjemností spojených s COVID-19. Samotné onemocnění koronavirem nebo nařízená karanténa, do které musí člověk nastoupit i v případě, že sám neonemocní. V různých destinacích se řešení těchto situací a s nimi související náklady značně liší. Proto je nutné dbát na správně vybrané cestovní pojištění, které vzniklé náklady pokryje.

fotografie: Freepik

Chorvatsko

Pozitivní pacient nebo člověk, se kterým přišel do kontaktu, musí nastoupit do karantény v původním ubytování po dobu 10 dní. Cena za ubytování po dobu karantény odpovídá danému typu ubytování. Ukončení karantény je pak možné na základě negativního testu po skončení karantény.

Itálie

Do karantény musí nastoupit COVID-19 pozitivní osoba i další, se kterými přišel pacient do styku. V Itálii jsou pro tyto případy vybrané hotely. Nutné je řídit se pokyny od tamní hygienické stanice a místními nařízeními. Karanténa je dle nařízení místní vlády stanovena na 10 dní u pozitivní osoby bez symptomů a je ukončena v případě negativního PCR testu. U pacientů se symptomy trvá minimálně 10 dní od prvních příznaků nemoci a je ukončena negativním PCR testem, který lze provést nejdříve 3 dny po odeznění příznaků. U dlouhodobě pozitivních pacientů končí izolace po 21 dnech. Pojišťovny doporučují sjednat takové pojištění, které kryje náklady na náhradní dopravu zpět do ČR.

Rakousko

V destinaci zůstává pozitivně testovaná osoba i ti, se kterými přišla do styku. Ubytování po dobu karantény je nejčastěji vyhrazeno v původním hotelu či ubytovacím zařízení, čemuž odpovídá i jeho cena. Karanténa je stanovena na 10 dní.

Slovensko

Také na Slovensku jde do karantény pozitivní osoba i další, se kterými přišla do styku. Pro ty jsou určené vybrané hotely a je nutné řídit se pokyny od místí hygienické stanice a místními nařízeními. Zde je opět nejlepší kontaktovat asistenční službu, která pomůže situaci vyřešit.

Délka karantény je pevně stanovena na 14 dní a náklady na ubytování podle všeho hradí slovenská vláda.

zdroj: evrpojistovna

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz