Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pochopte pravý význam diety a zhubněte jednou provždy

Pochopte pravý význam diety a zhubněte jednou provždy

1.7.2021 - redakce Babinet.cz

Každý rok zkoušíte novou dietu, ale ani jedná nezabírá? Pravděpodobně vám na váze spadlo pár kilogramů, ale hned s prvním vybočením z režimu jsou zase zpátky. Už je na čase ten bludný kruh uzavřít a najít si dietu, která přinese dlouhodobě trvající výsledky. Jak ale vybrat tu správnou?

fotografie: Freepik

Začněme s trochou slovíčkaření. V prvé řadě se si správně charakterizujme slovo “dieta”. V Česku jsme mu totiž dali nový význam. Přitom v angličtině vymezuje pouze styl stravování, nikoli krátkodobé striktní omezování s cílem zhubnout nadbytečná kila.

Dietu, jak jiznáme, tedy letos držet nebudete. Začněte od základů a vrhněte se na celkovou změnu životního stylu. Pusťte se do zdravého životního stylu! Slovní spojení hubnoucí ani dietní životní styl se nepoužívá a má to své opodstanění.

Zaměřte se na slovíčko zdraví a zajímejte se o stravu jako o lék. Nepřemýšlejte nad zeleninou jako nad něčím, co má minimální kalorickou hodnotu, ale nad něčím, co vaše tělo obohatí o vitaminy, minerály a vlákninu. Nepijte čistou vodu proto, že to radí dietoložka Nováková, ale proto, že z těla odplaví toxiny.

Věděli jste, že je tělo tvořeno ze sedmdesáti procent vodou? Získávejte fakta, která vám do sebe budou zapadat jako puzzle. Je důležité si svá jednání logicky zdůvodnit. Pak přestanete dělat zbytečné chyby a slepě následovat cizí doporučení.

Mozek je centrem myšlení, a proto nemůže fungovat žádná dieta, která vám nedává smysl. Nebojte se ale ani své tělo s rozumem testovat. Neexistuje vzorec stravování, který by vyhovoval každému. Někdo uvítá v jídelníčku větší množství tuků, někoho jen salát o masu a semínkách nezasytí. Vyzkoušejte to na sobě a uvidíte.

Nežeňte se bezmyšlěnkovitě jen za menší konfekční velikostí. Buďte trpěliví a dejte svému tělu čas. Nebojte se změn, ale vyhněte se těm radikálním. Osvojte si zdravý životní styl, který si vytvoříte sami na míru!

 

Napsala Veronika Duží

zdroj: zdraviamy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz