Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pobyt u vody a sluncem spálená pokožky. Babské rady na rychlou úlevu

Pobyt u vody a sluncem spálená pokožky. Babské rady na rychlou úlevu

27.6.2021 - redakce Babinet.cz

Spálená kůže totiž může představovat větší riziko, než se na první pohled jeví. Nejde jen o zarudlou bolestivou kůži, která vypadá neesteticky, ale spálení nese i výraznější zdravotní rizika. Jedním z nich je zvýšená možnost vzniku rakoviny kůže. Jak si rychle od spáleniny ulevit přírodní cestou?

fotografie: Pixabay

Co pomůže?

1) Voda nade vše

V případě spálenin, úpalu, i úžehu se vám opravdu vyplatí hodně pít. Už tak z vás horko přímo sálá tak, že i všichni ve vaší blízkosti dostanou žízeň. Co teprve vy.

Přemístěte se proto do stínu a popíjejte. Alkoholu se však vyhýbejte velkým obloukem.

2) Tvaroh

Na ošklivé a vystouplé spáleniny přiložte obyčejný tučný tvaroh. Složky tvarohu horkost nádherně vytáhnou. Kůže je hydratovaná a zklidněná.

3) Bílý jogurt s vejcem

V bílém jogurtu rozšlehejte vejce a přiložte směs na postižená místa. Jogurt s vejcem vám pokožku příjemně ochladí, zjemní a regeneruje.

4) Mléko a med

Do misky medu přidejte pár lžic studeného mléka. Vyšlehejte do hladké konzistence a potírejte léčivou směsí spáleniny. Ihned pocítíte úlevu a pnutí pokožky v zápětí povoluje.

5) Aloe vera

Pokud máte doma tuhle rostlinku, můžete být v pohodě. Tekutina listů aloe vera okamžitě chladí a spáleniny zatahuje. Minimalizuje také následky.

6) Zelený čaj

Uvařte zelený čaj a pořádně vychlaďte. Pak na spálená místa přikládejte tyto hojivé obklady. Vyměňujte podle potřeby.

7) Okurka

Fantasticky rychlá pomoc. Plátky okurky přiložte na popáleniny a kůži jemně potírejte. Okurka postižená místa osvěží a zklidní podráždění.

8) Brambory

Když není po ruce okurka, stejnou službu odvedou brambory. Postupujte úplně stejně jako v případě okurky.

Napsala Bára Klímová

zdroj: huffpost.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.6.2021 00:18

Každý rok se snažím nespálit a každý rok se bohužel spálím:( Pár takových tipů jsem už vyzkoušela docela fungují:) Většinou ale používám panthenol nebo aloe vera z lékárny.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz