Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Správné cestovní pojištění aneb letní dovolená v pohodě a bezpečí

Správné cestovní pojištění aneb letní dovolená v pohodě a bezpečí

22.6.2021 - redakce Babinet.cz

Abyste si svou letní dovolenou naplno užili, nezapomeňte si před odjezdem či odletem do prázdninové destinace sjednat cestovní pojištění. Nezabere vám to moc času a sjednáte si ho v klidu a pohodě i z gauče ve vašem obýváku. Jak na to?

Proč si sjednat pojištění na cesty

Myslíte si, že když nosíte v peněžence modrou kartičku pojištěnce, nemusíte si zřizovat cestovní pojištění?

  1. Kartička pojištěnce platí jen v určitých zemích a pouze ve státních zdravotnických zařízeních.
  2. Je velmi pravděpodobné, že by vám byly napočítány nějaké příplatky či spoluúčast.

Při návratu zpátky do České republiky by vám po komunikaci s vaší zdravotní pojišťovnou byly proplaceny, ale znamenalo by to zbytečné vyřizování a zabralo by vám to spoustu času. Proto se vám více vyplatí sjednat si na cestu pojištění, které vám ušetří spoustu starostí. Co vše je jeho součástí?

Co vše zahrnuje cestovní pojištění

Součástí cestovního pojištění je pokrytí veškerých léčebných výloh. To zahrnuje jak převoz do nemocnice, vyšetření, hospitalizaci, léky, tak i případnou operaci. Největší výhodou cestovního pojištění je i asistent na telefonu, který vám přijde vhod pokud neovládáte úřední jazyk země, ve které se nacházíte.

Připojištění zavazadel

Asi málokdo vyráží na dovolenou bez zavazadel. Jestliže s sebou vozíte fotovybavení, notebook, cenné šperky a další věci, o které byste neradi přišli, můžete si k cestovnímu pojištění sjednat i připojištění zavazadel. Vaše cestovní taška tak může být narvaná k prasknutí a vy si můžete navýšit částku, na kterou ji pojistíte a s klidným srdcem se vydat na cesty.

Připojištění dokladů

Dalším praktickým připojištěním k cestovnímu pojištění je připojištění dokladů. To oceníte zejména v případech, kdy cestujete do některých exotických destinací a případná ztráta dokladů by vás dostala do velmi komplikované situace.

Storno zájezdu

Jakmile si sjednáte cestovní pojištění a připojistíte si kufry a doklady, je na vašem zvážení, zda na seznam připojištění nepřidat i storno zájezdu. Je výhodné si ho sjednat v případě, že cestujete s cestovní kanceláří. Pokud by při vaší cestě na letiště či zastávku autobusu došlo k nějaké nečekané události, kvůli které byste prošvihli odlet letadla či odjezd autobusu, pojištění storna zájezdu by vás ochránilo před případnými poplatky.

Online sjednání pojištění

A to nejlepší jsme si nechali na závěr. Cestovní pojištění si můžete jednoduše sjednat online, k platbě použít debetní či kreditní kartu a veškeré dokumenty si vytisknout v pohodlí domova.

Cestovat s pojištěním na cesty je snadné, a hlavně si nemusíte na cestách s ničím dělat starosti. Jestliže by došlo k jakékoliv nečekané události, zranění, ztrátě či odcizení kufrů či dokladů nebo byste snad nestihli na dovolenou ani odjet, sjednané cestovní pojištění a připojištění se o vás postará.

 

Zdroj obrázku: ESB Professional / Shutterstock.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz