Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Oblíbená aviváž nemusí sloužit jen k praní. Další využití vás převapí

Oblíbená aviváž nemusí sloužit jen k praní. Další využití vás převapí

3.6.2021 - redakce Babinet.cz

Měkké a voňavé prádlo. Pokud tento svůj úkol zvládá aviváž perfektně, proč by měla umět ještě něco navíc? Nemusí. Ale přesto umí. Po tom, co aviváž nalijete do pračky, nemusí její mise zákonitě končit. Víte, jakým způsobem ještě můžete aviváž v domácnosti využít? Provoní, čistí, leští a zvládne mnoho dalšího. Koneckonců, aviváž nekupujete zrovna za pár korun. Tak ať se předvede, ne?

fotografie: Freepik

Podlaha, jako zrcadlo

Plovoucí podlaha, nebo linoleum. Ne vždycky se tyto typy podlah lesknou rychle na povel tak, jak bychom si představovali. I když pravidelně uklízíte, jsou často matné, až zašlé. Šmouha sem, šmouha tam a vynaložené úsilí bylo zbytečné.

Do teplé vody proto nalijte trochu (plné víčko) aviváže. S touto směsí podlahy vytřete. Bude to u vás nejen krásně vonět, ale podlaha se krásně rozzáří. Totéž platí pro zrcadla, okna, lustry i skleněné výplně dveří.

No nazdar, tapety dolů

Kdo? Řekněte, kdo by proboha dobrovolně tapetoval? Lépe řečeno sundával staré tapety. Zbavování se starých tapet je úmorné a je zakázáno v přítomnosti žen. Nejdřív manželku pošlete k rodičům a až pak se pusťte do práce.

Tuhle namáhavou záležitost si podstatně zjednodušíte, když použijete aviváž. Rozprašovač naplňte půl na půl vodou a aviváží. Protřepte a nechte chvíli odstát. Pak kousek po kousku tapety vlhčete připravenou směsí. Můžete si tapety navlhčit i den předem. Pak je sundávání starých tapet úplnou hračkou. Stihnete vytapetovat, uklidit a ještě zajet pro ženu.

Zaseknutý zip? Teď ne!

Jste na chodbě a už jste měli vyrazit. Poslední úprava, pozhasínat, zapnout bundu a běžíte. Ale vy neběžíte nikam. Stojíte zoufale u dveří a zápasíte se zaseknutým zipem. Nejdřív se jezdce snažíte v klidu rozpohybovat. Nic. Napínáte bundu. Nic. Krčíte se, funíte, pot už vám kape do očí a nakonec vám zip zůstane v ruce.

Tak příště jinak. Skočte do koupelny, kápněte trochu aviváže do jezdce, i do dráhy zipu a je to. Můžete jít.

 

Napsala Bára Klímová

 

zdroj: onegoodthingbyjillee.comVaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz