Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Walk-in: Volnost a pohodlí i ve vaší koupelně

Walk-in: Volnost a pohodlí i ve vaší koupelně

1.6.2021 - redakce Babinet.cz

Moderní variantou sprchového koutu je tzv. walk-in zástěna. Jedná se o pevnou skleněnou zástěnu, která prostoru ponechává jeho volnost, a přitom spolehlivě zabraňuje „vytopení“ koupelny během sprchování. Zkusme se na sprchový kout walk-in podívat zblízka.

Sprchový kout v lehkosti

Sprchový kout je trendem moderní doby. Jedním z důvodů je, že místnost příjemně odlehčí, a hlavně ji opticky nezmenší. Zároveň umožňuje snadný, pohodlný a bezpečný způsob, jak dosáhnout perfektní hygieny s relaxačním přesahem. Sprchový kout potěší zejména v malých koupelnách nebo v domácnostech se seniory. Svůj potenciál však může rozvinout i v prostornějších místnostech, obzvlášť pokud je obohacen o zajímavý sprchový set či panel. Elegantní variantou do všech stylů domácnosti může být tzv. walk-in sprchový kout. Tvoří jej jedna nebo dvě skleněné zástěny, které jsou napevno připevněné ke stěnám a zemi, případně sprchové vaničce a zajištěny kovovou vzpěrou. Jedná se tedy o minimalistické řešení, které funkčně udrží vodu tam, kde ji potřebujete mít a koupelně dodají nový estetický rozměr.

Sprchový kout: Čirý nebo matný?

Výhodou walk-in sprchového koutu je fakt, že k němu nemusíte pořizovat sprchovou vaničku. Snadno tedy rozměry přizpůsobíte možnostem místnosti a vašim potřebám. Sprchová zástěna bývá vyrobena z bezpečnostního skla v tloušťce 8 mm, přičemž zvolit můžete variantu čirou, matnou, případně se vzorem. Čirá varianta dodává místnosti dostatek prostoru, avšak vyžaduje opravdu pravidelnou údržbu. Skvěle se hodí do malých i velkých koupelen. Matná varianta, případně různé dekory poskytují intimitu během sprchování a též prostor elegantně oddělí. Zvolit lze také sklo s rámem nebo bez rámu. Zatímco rámová varianta bývá pevnější a odolnější, ta bezrámová působí esteticky vyrovnaněji a čistěji.

Sprchový kout: Vodního kamene se bát nemusíte

Velké plochy skla se bát nemusíte. V prvé řadě se jedná o sklo bezpečností, které je odolné v mnoha ohledech. Zároveň si jsou zkušení výrobci vědomi faktu, že udržovat takovou plochu v perfektním stavu není tak jednoduché. Proto řada z nich sprchové kouty ošetřuje tzv. AntiCalc úpravou. Ta slouží jako odpuzovač vodních kapek, které na stěnách nezasychají. Vhodné však je po sprchování vodu setřít a čas od času sprchový kout podpořit čistícím prostředkem s AntiCalc efektem.

Walk-in sprchový kout má svá specifika

Ačkoli jsou walk-in sprchové kouty skvělým řešením, před jejich plánováním je třeba zvážit několik specifik.

●        Zkontrolujte výšku sifonu, respektive hloubku podlahy, do které budete sifon zabudovávat. Čím nižší, tím pomalejší odtok.

●        Je nutné vyspádovat podlahu (minimální sklon je 2 %).

●        Walk-in sprchový kout nemá dveře, proto může docházet k většímu rozstřiku vody.

●        Není v něm tolik tepla, neboť pára odchází z prostoru rychle pryč.

●        Pro pevnou instalaci je nutný zásah do podlahy!

●        Většina sprchových zástěn má kovovou vzpěru, je nutné ji mít kam umístit (pozor na okna/trubky).

●        Vždy si zkontrolujte, že průtok vody z baterie je menší než kapacita sifonu.

 

zdroj foto: sanitino.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz