Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Červené žilky v obličeji s tímto přírodním zázrakem definitivně zmizí

Červené žilky v obličeji s tímto přírodním zázrakem definitivně zmizí

12.5.2021 - redakce Babinet.cz

Jak blahodárné a prospěšné jsou jahody pro naše zdraví, na to jsme se zaměřili v minulém článku. Kosmetiky jsme se ale dotkli jen velmi okrajově. Byla by však obrovská chyba, kdybychom se k jahodám nevrátili i v této souvislosti. Mají totiž neuvěřitelné účinky, pokud jde o červené žilky v obličeji. Díky jahodové dužině tyto žilky definitivně mizí a zčervenalá pokožka je také pryč. Výsledek je zaručený a jahody v boji s tímto problémem, nikdy nezklamou. Ne nadarmo jsou proto jahody doporučovány i odborníky na kosmetiku a pleť.

fotografie: Freepik

Co je tím tajemstvím?

Proč tedy zrovna jahody na červené žilky a pokožku náchylnou k zčervenání? Protože jahody jsou velmi bohaté na bioflavonoid zvaný rutin. A právě rutin je klíčový, když jde o červené žilky v obličeji. Rutin totiž zvyšuje pružnost cévních stěn, která postupně klesá. Toto ubývání elastických vláken žilní stěny nemá na svědomí pouze zub času a náš věk. Jdeme tomuto ubývání elasticity naproti i nezdravým životním stylem, ponocováním, kouřením, či nesprávnou péčí o pleť.

Také kapilární cévy se postupem času rozšiřují a začínají praskat. Nejdřív sem tam objevíte jen jednotlivé žilky, ale ty se mohou postupně rozrůst k velkým mapám, nebo může nastat trvalé zarudnutí pokožky. A právě rutin má báječnou schopnost hojení. Tuto křehkost kapilárních cév rutin viditelně léčí.

Jahodová pomoc

Nyní už víte, že jahody jsou na rutin velmi bohaté. Když se tak naučíte novému, dobrému zvyku, jste zase o kousek blíž tváři bez červených, popraskaných žilek. Jediné, co musíte dvakrát až třikrát do týdne udělat, je rozmačkat vidličkou jahody a přiložit na postižená místa. Sami rychle uvidíte rozdíl. Když pak ještě přidáte zdravější životní styl, vyvážený jídelníček, dostatek tekutin a radost ze života, máte vyhráno.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: parenting.firstcry.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz