Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak prožívají den matek slavné maminky a co by vzkázaly těm svým?

Jak prožívají den matek slavné maminky a co by vzkázaly těm svým?

7.5.2021 - redakce Babinet.cz

Na světě žijí více než 2 biliony maminek a jejich svátek si každou druhou květnovou neděli připomínají ve více než 40 zemích světa. Oslavy mateřství se týkají i České republiky. Letos Den Matek připadá na 9. května. Jak ho oslavují Sandra Pospíšilová a Natálie Myslivcová?

foto: se svolením Hami

Natálie bere svou maminku tradičně na výlet. Sandra, podle jejích slov, slaví Den Matek každý den a v každý okamžik, kdy se k ní její děti přitulí, nebo když její starší Emilka řekne: „Maminko, mám tě ráda!”

A čím své maminky obdarovávaly?

Sandra Pospíšilová jako malá výraběla každý rok na Den Matek své mamince překvapení. „Se sestrou jsme vždy v předvečer chodily na louku a natrhaly do kočárku všechny květiny, které nám přišly pod ruku. Pak jsme je tajně dovezly do sklepa, kde jsme mamince naaranžovaly tolik kytek, kolik jsme doma našly váziček. Když se ráno maminka probudila, zaplnily jsme celou ložnici květinami.”

Kytici dává své mamince i Natálie Myslivcová. „Každý rok koupím mamince obrovskou kytici, jedem někde na dobrý obídek spojený s výletem.”

A jaké to bylo, stát se maminkou?

„Asi třetí den od porodu se dostavil obrovský strach o moje dětičky. Pocit, který jsem do té doby neznala. Mateřství je pro mě naplněním mého života,” svěřila se Natálie, která je v současnosti podruhé nastávající maminkou.

Pro Sandru bylo stát se maminkou také velmi emotivní. „Je to tak nádherný pocit, že mnohonásobně předčí všechny představy, které o narození dítěte v těhotenství máte. U mě to byla láska na první pohled a jsem moc vděčná, že to můžu zažívat.”

Co by děvčata vzkázala svým maminkám?

Natálie našla ve své mamince také nejlepší kamarádku. „Moc děkuji za vše, co pro mě děláš, moc si Tě vážím, maminko.”

Dojemné vyznání přidala také Sandra. „Už od malička jsi ten nejlepší vzor a nechtěla bych žádnou jinou maminku. Jsi úžasná a jsem moc ráda, že tě mám. Děkuji za vše a teď i za to, že jsi tak skvělá a hodná babička.”

Obě dvě mamink Natálie a Sandra mají kromě mateřství a úžasných dětí společné také ambasadorství mlíček Hami.                                        foto: se svolemím Hami

Maminky si Hami vybraly pro jedinečné složení mlíček od 6 do 36+ měsíců. To spočívá v OptiNutri složení s vitamíny a minerály a prebiotiky. Ať už je děťátko šestiměsíční nebo tříleté, pokračovací, batolecí a dětské mléko Hami je vhodně přizpůsobené pro jeho malé bříško. Mlíčka obsahují jedinečnou prebiotickou vlákninu, směs galaktooligosacharidů a fruktooligosacharidů a pokračovací navíc omega-3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou, která přispívá k rozvoji mozku a nervové soustavy. Hami batolecí mléka obsahují také jód*, který podporuje rozvoj poznávacích funkcí u dětí, a vápník nezbytný pro správný růst a vývin kostí. Nechybí ani železo a vitamíny C a D*.

Co dělat, když mateřské mléko nestačí

Není pochyb o tom, že mateřské mléko je pro nejmenší děti tou nejlepší výživou. Řada maminek se u svého děťátka, zhruba půl roku po porodu miminka, setkává s narůstající potřebou mateřského mléka. Problém nastává v momentě, kdy mu jej nemohou dopřát. V případě, že selžou všechny triky na zvýšení laktace, přijde na řadu doporučení pediatra na dokrmení kojeneckým mlékem. Je důležité mít na paměti, že kojení je tím nejlepším možným způsobem výživy dítěte a podávání pokračovacího nebo batolecího mléka by měl každý rodič konzultovat s pediatrem.

*Pokračovací, batolecí a dětská mléka Hami obsahují vitamin D potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí, vitaminy C a D pro normální funkci imunitního systému a jód pro rozvoj poznávacích funkcí. Pokračovací mléka Hami obsahují Omega-3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou (ALA) pro podporu rozvoje mozku a nervové soustavy. **Batolecí mléka Hami obsahují železo pro normální vývoj mozku – přispívající k rozvoji poznávacích funkcí. Všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny C a D, ALA a jód dle požadavků legislativy.

Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu. Batolecí a dětské mléko má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz