Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Zařiďte si ložnici v romantickém stylu

Zařiďte si ložnici v romantickém stylu

5.5.2021 - redakce Babinet.cz

Zařiďte si ložnici v romantickém interiérovém stylu. Jaké jsou jeho hlavní prvky a co by vám v takto zařízené ložnici určitě nemělo chybět?

Milujete pastelové barvy, krajky, nadýchané polštářky a květinové vzory? V tom případě je pro vás romantický interiérový styl jako dělaný. Přinášíme tipy, jak ze své ložnice udělat romantické království.

foto: Shutterstock

Typické prvky v romantickém interiéru jsou bílá barva v kombinaci s pastelovými odstíny, květinové motivy, zdobný masivní nábytek a spousta textilií a krajek. Kromě toho v něm najdete lesklé doplňky ze skla, křišťálu i kovu a nesmí chybět ani živé květiny. A kde jinde vynikne romantický styl lépe než v ložnici? Pojďte načerpat trochu romantické inspirace.

Romantická barevná paleta

Zapomeňte na křiklavou růžovou od podlahy až ke stropu. Romantický styl fandí světlejším tónům. Nejtypičtější je bílá, neutrální krémová, béžová nebo pudrová barva a pastelové odstíny růžové, modré a fialové. Ze vzorů vedou jemné florální motivy, které lze použít jak na tapetách, tak i na textiliích.

TIP: Ve větších ložnicích vyniknou i odvážnější barvy jako je bordó nebo tmavě modrá.

 

 

 

 

 

 

 

Postel jako základ ložnice

Co by byla ložnice bez postele. A co by byla romantická postel bez spousty polštářků, zdobného čela nebo nebes. Minimalismus tentokrát ke slovu nepouštějte. Nebojte se výrazné zdobné postele, která bude dominantou vaší ložnice. Pokud máte dostatek prostoru, pořiďte si postel s nebesy. Ta v každém případě volte z lehkých vzdušných textilií, které se snadno čistí.

 

 

 

 

 

 

 

Na množství textilií nešetřete

Romantický styl není nic pro alergiky. Vyžívá se ve vrstvení textilu, ať už se jedná o povlečení, závěsy, nebesa k posteli nebo různé přehozy. Nejvhodnější jsou světlé splývavé látky, které působí luxusně. Ideální je samet, satén nebo hedvábí. Světlé krémové barvy a květinové motivy pak určitě použijte i na povlečení. Chybu neuděláte, když zvolíte povlečení ze saténu nebo z bavlněného saténu, který se nemusí žehlit.

 

 

 

 

 

 

Dejte dřevu hlavní slovo

Dřevo je přírodní materiál, který na naši psychiku působí příjemně. Na podlaze je skvělé díky tomu, že nestudí, ale své místo má i u nábytku. Do romantické ložnice volte nábytek z masivu v jeho přirozené barvě, nebo vyberte jemné bílé kousky. Rozhodně není na škodu ani patina, díky které docílíte maximálně romantického efektu. Nejlépe samozřejmě vypadá autentický nábytek, který při troše štěstí seženete v bazaru.

Nezapomeňte na dekorace

Ten správný romantický nádech získáte také díky dekoracím. Spousta polštářků je jasná věc. Dále se na postel hodí pletený nebo kožešinový přehoz. Atmosféru také doladí vonné svíčky, vázy s řezanými květinami i živé květiny v květináčích. Na ty volte obaly ve světlých barvách a nebojte se ani textury. Imitace pleteniny na květináčích vypadá skvěle. A samozřejmě nezapomeňte na křišťál. ten nejlépe vynikne na broušených vázách a lustrech a dodá celému stylu punc elegance.

TIP: Zařiďte si v ložnici svůj zkrášlovací koutek s masivním zrcadlem a šperkovnicí.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj foto: BIANO

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz