Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zabydlela se u vás přes zimu kuna? Osvědčené babské rady, jak se jí zbavit

Zabydlela se u vás přes zimu kuna? Osvědčené babské rady, jak se jí zbavit

7.4.2021 - redakce Babinet.cz

Kuna opravdu není návštěvou, o kterou by někdo stál. Rozkouše, na co přijde, takže paseka, kterou kuna dokáže nadělat, vás také může přijít pěkně draho. Během noci dělá nesnesitelný randál a to, co po ní zůstává, rozhodně nevoní po fialkách. Co se ale kun a jejich vypuzení z vašeho obydlí, nebo auta, týče, je to spíš sázka do loterie. Rad, jak se zbavit kuny, totiž existuje spousta, ale ne každá funguje každému. Nad tím, co si jeden nemůže vynachválit, někdo druhý dávno zlomil hůl. Platí to i pro akustické, nebo ultrazvukové odpuzovače, které můžete koupit. Dokonce i ty někomu pomohou, a někomu ne. My se dnes ale podíváme na babské rady.

fotografie: Pixabay

  • Trus kočkovitých šelem

Možná tenhle tip zní jako absurdita měsíce. Avšak ti, kteří se kun definitivně zbavili přesně tímto způsobem, si to rozhodně nemyslí. Účinnost této metody potvrzují i hojné prosby o lví a tygří výkaly. Této poptávce, se kterou se lidé ve velkém na zoologické zahrady obracejí, je někde vyhověno a jinde zase ne. Za pokus to však určitě stojí. Poohlédněte se po kontaktu na nějakou zoologickou zahradu a zeptejte se, zda by vám exkrementy kočkovitých šelem nepodarovali.

  • Lidské vlasy

Další, často doporučovanou radou, jsou lidské vlasy. Konkrétně má jít o vlasy pánské, nebarvené a ustřižené před umytím. Chuchvalce vlasů můžete rozházet v místech, kde se kuna pohybuje. Někdo chuchvalce vlasů fixuje do silonkových ponožek a na různá místa pak zavěsí. Tento vlasový odpuzovač je nutné obměňovat dle potřeby.

  • Psí chlupy

Trsy psích chlupů můžete proti kunám používat úplně stejně, jako zmíněné lidské vlasy.

  • Vlastní moč

V tomto případě jde o trochu choulostivý, pro někoho až nechutný, či neslušný způsob, ale po trusu šelem se zdá být druhým spolehlivě nejúčinnějším. Když si vlastní teritorium označkujete svou močí, kuna by vám měla dát pokoj. Babské rady praví, že moč můžete aplikovat na půdu, nebo na různá místa kolem domu.

  • Naftalín

Na internetu, i v některých drogeriích, jsou stále k dostání naftalínové válečky, nebo kuličky. Ty pak stačí rozvěsit tam, kde se kuna nachází. Tento způsob je opěvovaný i tehdy, když vás kuna trápí v autě.

  • Silně aromatické vůně

Pokud se vám někdy někdo netrefil do vkusu s parfémem a opravdu byste na sebe v životě nekápli ani kapku takové vůně, můžete teď parfém ještě využít. Nechte jej otevřený, bez rozprašovacího aplikátoru, otevřený na půdě. Silné vůně prý kunám taktéž nejsou vůbec sympatické.

  • Nafta

Kousky látky namočené do nafty jsou také možností. Stačí je rozházet po půdě.

 

Napsala Bára Klmová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz