Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak zabezpečit fóliovnik před silným větrem

Jak zabezpečit fóliovnik před silným větrem

7.4.2021 - redakce Babinet.cz

Pro naše fóliovníky může být silný vítr obrovský problém. Špatně uchycený fóliovník vám může snadno uletět. Stačí jeden silný poryv větru.

Většina levnějších fóliovníků, které se prodávají je jenom kupičkou hliníkových tyček a igelitové plachty, nebo folie. V návodech navíc obvykle není napsáno, jak takový fóliovník ukotvit. Tím pádem se nejednomu začínajícímu zahrádkáři stane, že ho jenom položí na záhon, připevní pomocí přiložených tyček za tkaničky, jež byly přišity k folii, a celá stavba prostě uletětí.

fotografie: Freepik

Pokud plachtu najdete, pak je docela pravděpodobné, že fóliovník ještě opravíte. Obvykle totiž v krabici bývají plastové spojnice, kterými spojujete jednotlivé tyčky konstrukce, navíc. Ovšem pokud stavbu zase necháte jen tak na záhoně. Uletí znovu.

Jak na to?

Vyrazte do železářství nebo do hobby marketu a tam si kupte pořádné železné kotvy. Ty by měly být tak cca centimetr tlusté.

Poté vezměte svoji konstrukci folijovníku a vykopejte na její rozměr cca 20 centimetrů hluboké základy. konstrukci pak oněmi kotvami přibijte do země. Ideální počet je 6-8 kotviček. Na konstrukci natáhněte folii a stáhněte ji až do základu. Tam ji ještě zatižte kameny a zasypejte hlínou.

U vstupních dveří, které jsou obvykle na zip, bude kus folie přečnívat. Tam ještě zatižte tak alespoň třemi velkými kameny. Takto upevněný fóliovník vám už určitě neuletí.

 

napsala Zuzana Zelenková

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz