Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zahradní trendy pro rok 2021. Jaké barvy květin vám je mohou pomoci naplnit

Zahradní trendy pro rok 2021. Jaké barvy květin vám je mohou pomoci naplnit

19.3.2021 - redakce Babinet.cz

Letos je jedním ze tří hlavních zahradních trendů „Lidský dotek“ (spolu s trendy „Vyvážený biotop“ a „Nový střed jeviště“). Nosnou myšlenkou tohoto trendu je rostoucí potřeba laskavého a lidského ducha. Podívejte, jak vám letní cibuloviny mohou pomoci tyto potřeby naplnit.

fotografie: se svolením iBulb

V jednoduchosti je síla

Všichni bychom chtěli zastavit čas a chytit dech. I kdyby to mělo znamenat jen na chvilku zařadit nižší rychlost a uvolnit se. Místo toho hledáme způsoby, jak si zjednodušit život, pomocí produktů, které jsou sladké, milé a přátelské (vůči světu). Díky jejich vlivu na přátelskou atmosféru na zahradě letní cibuloviny tuto roli skvěle plní.

Hledání smyslu

Rychlý rozvoj technologií a změna klimatu mohou vést k pocitům ohrožení. Proto potřebujeme více lidskosti, důvěry a uznání. Snažíme se hledat smysl a produkty, které budou těmto pocitům odpovídat. Letní cibuloviny na kulatých záhonech nebo v květináčích vytvářejí příjemnou organickou zahradní atmosféru, díky které se budete cítit jako doma.

fotografie: se svolením iBulb

Harmonie

Trend „Lidský dotek“ kombinuje na zahradě a terase teplé tóny země s pleťovými odstíny a fialovou a okrově žlutou barvou. Přátelskou atmosféru podtrhnout letní cibuloviny jako jsou jiřiny, kaly, mečíky, frézie a lilie, které vytvářejí bohaté, jemné a oblé květy. Když je necháte kvést ve vlnitých trsech ve světlých i tmavých barvách, vytvoříte nádherný harmonický dojem.

Jednobarevné plochy

V trendu „Nový střed jeviště“ nepořádek nehrozí, protože záhony jsou ohraničeny geometricky tvarovanými nádobami, záhony a květináči. Letní cibuloviny tuto myšlenku dále podtrhují. Pomocí jiřin, mečíků (Gladiolus) a lilií (Lilium) vytvořte působivé jednobarevné barevné boxy. Kombinace odvážných barev a pastelových odstínů vytváří barevný, kontrastní a hravý celkový výsledek. Pastelové odstíny dodávají výslednému dojmu přátelský nádech.

fotografie: se svolením iBulb

Rozmarný dojem

Zahrada potřebuje nový rozměr. Je na čase se rozloučit se starým známým stylem. Díky překvapivým výškovým rozdílům vytvořeným schody a vyvýšeninami je zahrada nyní hravá a zábavná a každý úhel pohledu je naprosto jedinečný. Ke zvýraznění hravých dimenzí tohoto trendu použijte letní cibuloviny. Výsledkem je zahrada zajímavá pro oko se spoustou koutů, které čekají na své objevení.

Živá zahrada

Do trendu „Vyvážený biotop“ dokonale zapadají specifické odrůdy letních cibulovin, které zvyšují biologickou rozmanitost. Ideálně se k tomu hodí jiřiny s otevřeným srdcem a snadným přístupem k nektaru a pylu, lilie (Lilium), gladioly (Gladiolus), šuškardy (Liatris), montbrécie a chocholatice (Eucomis), protože včely a motýli je naprosto milují. Když si jejich cibulky zasadíte, zcela určitě se vám dostane odměny v podobě bzučící a třepotající se zahrady.

fotografie: se svolením iBulb

Barvy

Na zahradě, kterou se prolíná „rovnováha“, převažují přírodní žluto-zelené barvy. Tento vzhled můžete vyvážit surovými materiály, a doplňkovými odstíny modré a cihlově červené můžete vytvořit hrubý dojem. Využívejte také udržitelné produkty, které déle vydrží nebo které lze recyklovat. A ještě lepší nápad: proč si je nepůjčit? Na živou zahradu se dokonale hodí barevné sázení letních cibulovin do skupin.

napsala Renáta Řeháková

zdroj: kvetinovecibulky.info

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz