Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Na celulitidu platí pasta ze skořice. Příprava je snadná a účinek vás překvapí

Na celulitidu platí pasta ze skořice. Příprava je snadná a účinek vás překvapí

16.3.2021 - redakce Babinet.cz

Celulitida trápí ženy snad všech věkových kategorií. Ale nebojte se, tuhle skořicovou pastu si snadno vyrobíte doma. Má jednu výhodu. Opravdu to funguje. Stačí pravidelné masáže touhle pastou a po pomerančové kůže za chvilku nebude ani stopy.

fotografie: Freepik

Co je to celulitida?!

Jde o estetický problém. Jde o hrbolatou pokožku, která se objevuje hlavně v oblasti hýždí a stehen. U celulitidy je problém v tom, že se tukové podkožní buňky zvětší. A tyto jsou pak vytlačované proti povrchu kůže, což vytváří tolik nenáviděné dolíčky. Ty chceme možná ve tvářích, ale určitě ne na stehnech. V těchto místech dochází k omezení průtoku krve a lymfy.

Za celulitidou jsou hlavně dědičné předpoklady, ovšem může ji způsobit také sedavé zaměstnání, nebo hromadění toxinů v těle. Určitý vliv mají také hormonální změny jako hormonální antikoncepce, kouření nebo nedostatečný pitný režim. I když častěji postihuje celulitida starší ženy s nadváhou, tak se nevyhne ani mladým a hubeným slečnám. Která žena nechce mít pomerančovou kůži, neměla by především užívat HA.

Jak se zbavit pomerančové kůže?

Princip je jednoduchý. Jde o to, podpořit krevní oběh v místě celulitidy, na což existuje spousta odborných metod. Například radiofrekvence, karboxyterapie, lymfatická drenáž, či ultrazvuková liposukce. Všechny tyto metody jsou už dražší záležitost a jestli jste nikdy nevyzkoušela domácí recepty, měla byste raději napřed zkusit domácí zábal a prokrvující masáž.

Skořicová pasta, která rozpustí celulitidu

Přísada, která vám velmi pomůže a stojí jen pár korun, je obyčejná skořice v prášku. Proč právě skořice? Má totiž zahřívací efekt. Ale pozor, může vyvolat podrážení kůže. Proto je vhodné skořici napřed vyzkoušet na kousku kůže, ideálně na vnitřní straně zápěstí, nebo v loketní jamce.

Jestli jste se neosypala, pak si připravte pastu. Budete potřebovat asi půl pytlíčku skořice, bílý jogurt, lžíci olivového (nebo kokosového) oleje a fólii. Pastu promíchejte, dokud nebude v příjemné konzistenci. Ideální je hodně řídká. Budete ji totiž nanášet na zadní stranu hýždí a stehen. Jestli můžete a zbyla vám doma mořská řasa od přípravy sushi, tak přidejte i rozmixovanou řasu, která dodá pokožce minerály.

Směs můžete použít dvojím způsobem. Buď si vzít kartáč a směsí masírovat hýždě a stehna 20 minut, anebo směs rovnoměrně nanést na problematické partie, zabalit se do fólie a vlézt si pod deku. Druhý způsob je víc relaxační a v takovém případě je dobré vydržet asi hodinku v teple, aby mohla skořice hezky působit.

V každém případě je pak vhodné při sprchování masírovat kůži kartáčem, anebo masírovací houbou. Také je vhodné při sprchování střídat horkou a studenou vodu, která kůži prokrví, což je kýžený efekt. Při dlouhodobém opakování určitě poznáte rozdíl.

 

Napsala ŠT

zdroj: awarenessact.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz