Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Triky našich babiček, jak odhalit pohlaví očekávaného potomka

Triky našich babiček, jak odhalit pohlaví očekávaného potomka

23.2.2021 - redakce Babinet.cz

Asi jen málokteré mamince nevrtá od počátku těhotenství hlavou, zda na konci té dlouhé cesty sevře v náručí chlapečka, nebo holčičku. I rodiče, kteří vyloženě touží po překvapení a pohlaví miminka si prozradit nenechají, jistě dumají nad tím, jestli ladit výbavičku do modré, nebo růžové. Dnes už žijeme v době, kdy se pohlaví miminka dá ultrazvukem celkem spolehlivě zjistit. Některé miminko se samozřejmě zapírá déle, a u jiného můžeme konkrétní jméno vybírat dokonce už někdy kolem patnáctého týdne. Vraťme se však do minulosti a pojďme se podívat na babské rady, kterým nastávající maminky věřily v dobách, kdy pohlaví miminka bylo až do porodu jedním velkým tajemstvím.

fotografie: Freepik

  • Nevolnost v prvním trimestru

Babské rady tvrdí, že pokud je mamince špatně pouze na začátku těhotenství, narodí se holčička. Na chlapečka naopak ukazuje nevolnost, která přichází až později, nebo vůbec.

  • Hladké nohy

Mezi ženami dlouho kolovala povídačka, že zpomalí-li se růst chloupků na nohách, pak rozhodně maminka čeká chlapečka.

  • Odlišné chutě

Naše prabáby by na vás jistě vyrukovaly i s chutěmi. Spořádá-li prý maminka hromadu sladkého, pak se může těšit na holčičku. Naopak chuť na maso, uzeniny a slané pochoutky ukazují na kluka.

  • Úbytek na kráse

Ještě dnes můžete občas zaslechnout, že holčičky na kráse maminkám ubírají. Ženám se tak mastí pleť i vlasy, kazí se zuby, přibývá nedokonalostí na obličejové pokožce, a objevují se na pleti také suché mapky. Kdežto mrňous kluk, ten na kráse údajně přidává. Těhotná žena přímo září. Vlasy jsou lesklé, pevné, plné objemu. Pleť svítí a je úžasně svěží.

  • Řeč vůní

Babské pověry mluví také o vůních. Pokud těhotné ženě každá vůně, a to i ta, kterou dřív milovala, připadá v těhotenství spíše jako zápach, jde o chlapce. Pokud naopak většina podnětů voní příjemně, narodí se prý holčička.

  • Tvar bříška

Výpovědní hodnota tvaru bříška je něco, co často s nadšením tipujeme i dnes. Většina z nás má zafixováno, že kulaté, výše položené bříško, ukazuje na holčičku. Naopak těhotenské bříško spíše do špičky a nižší, vypadá na kloučka.

  • Barva moči

Babské rady tvrdí i to, že je-li moč tmavá, maminka porodí holčičku. Když je moč naopak jasně žlutá, narodí se chlapec.

  • Teplé uši

Stejně tak, jako babské rady mluví o studených nohách maminky, která čeká chlapce, mluví i o uších. Údajně pocit stále teplých uší ukazuje na holčičku.

  • Odlišné nálady

V babských pověrách můžete najít i něco málo o náladách. Maminky chlapečků jsou údajně klidnější, veselejší, pohodovější a na porod se spíše těší. Kdežto maminky holčiček mohou být více podrážděné, plačtivé a porod je pro ně spíš velikou obavou.

 

napsala bára klímová

 

zdroj: Pampers.czVaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz