Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Imunita začíná v ústech! Podpořte ji hned na jejím začátku

Imunita začíná v ústech! Podpořte ji hned na jejím začátku

8.2.2021 - redakce Babinet.cz

Čas viróz, nachlazení a dalších zdravotních problémů je v plném proudu. Je proto na místě myslet ve zvýšené míře i na vlastní imunitu a podpořit ji nejen zdravou stravou, dostatkem ovoce a zeleniny nebo vhodným oblékáním, ale i správným přístupem k vlastnímu zdraví. Imunita totiž začíná v ústech a dutině ústní, které jsou doslova vstupní branou velkého množství škodlivin a původců onemocnění do organismu. Je proto vhodné začít imunitu podporovat právě od dutiny ústní, tedy na jejím samotném začátku.

Řada z nás se snaží v období podzimu a zimy posilovat imunitu, nakupuje si nespočet doplňků stravy a pravidelně je užívá. Na jeden zásadní bod však zapomíná, a to na místo, kde imunita skutečně začíná. Tím je dutina ústní a nosohltan, které bychom měli posilovat na prvním místě a podporovat v ústech potřebnou imunitu. Přes ně se totiž mohou viry a bakterie dostávat hlouběji do organismu a způsobovat tam i vleklé zdravotní problémy. Bez pravidelného budování imunity dutiny ústní a vytvoření správného ústního mikrobiomu totiž nikdy nebude obranyschopnost našeho organismu stoprocentní.

Navíc správný ústní mikrobiom je zásadní i pro zdraví našich zubů a dásní, kdy pomáhá předcházet vzniku paradontózy a onemocnění dásní, které ve finále mohou rovněž ohrozit naše celkové zdraví, a dokonce způsobit i infarkt, tím, jak se bakterie šíří krevním oběhem.

A jak o sebe pečovat? Pro podporu imunity úst, tedy dutiny ústní a nosohltanu je možné zvolit například speciální ústní vody, probiotika nebo jiné doplňky stravy. Vhodným způsobem je momentálně přírodní komplex účinných látek založený na síle přírody v podobě pastilek Medistus® Antivirus se svěží ovocnou chutí.

Ty totiž v ústech vytvoří doslova ochrannou bariéru, která chrání proti virům a bakteriím a zamezuje jejich pronikání hlouběji do organismu. Na sliznici úst a nosohltanu vzniká ochranný film, který dbá na imunitu právě na jejím samotném začátku. Přípravek má navíc ověřené účinky a díky jeho mechanismu působení ani při dlouhodobějším užívání nedochází k rozvoji rezistence. K tomu všemu má 100% přírodní aktivní složky a neobsahuje barviva, konzervanty, cukr, lepek ani laktózu. Pastilky mají navíc svěží ovocnou chuť.

Myslete na svoji imunitu hned na jejím začátku a podpořte ji, dokud je čas, ještě před onemocněním. Rozhodně se to vyplatí!

zdroj foto: www.medistus.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz