Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Díky těmto chybám se vám kazí zuby. Budete se divit, co všechno děláte špatně

Díky těmto chybám se vám kazí zuby. Budete se divit, co všechno děláte špatně

4.2.2021 - redakce Babinet.cz

Zdravé a krásné zuby jsou snad snem každé ženy. Nechme stranou pravidelné návštěvy zubaře a čištění zubů dvakrát denně. To by mělo být automatické.

Čistíte si zuby až moc

Každý ví, že by se zuby měly čistit ráno a večer před spaním, ovšem čistit si je ještě častěji je zbytečné. A jestli máte potřebu vyčistit si zuby po každém jídle, brzděte. Když už, tak používejte měkčí kartáček. Je naprosto nezbytné ale počkat aspoň 20 minut po jídle, než si zuby půjdete vyčistit, aby se stačilo vyrovnat pH ve vaší puse. Čištění hned po jídle škodí zubům.

Máte moc tvrdý kartáček

Správný kartáček má být co měkčí, nechce si při jeho výběru poradit od zubaře. Tvrdé štětiny totiž mohou dráždit dásně a navíc ještě poškozují zubní sklovinu. Při čištění pak dbejte s měkkým kartáčkem na masáž dásní a čistění zubů od dásně přes zub směrem ven. Správnou techniku čištění vám vysvětlí na dentální hygieně.

Nepoužíváte zubní nit

Ať už je to zubní nit, nebo mezizubní kartáčky. Je nutné vyčistit zuby i mezi sebou, tedy u dásní, protože tam často vznikají kazy. Navíc je mimo nitě ještě nutné použít mezizubní kartáčky, které mají trochu jinou techniku čištění. Zuby se totiž nekazí jenom mezi sebou u dásně, ale také mezi sebou v místech, kde sklovina dotýká.

Drahá pasta

Není nutné vyhazovat stovky nebo dokonce tisíce za skvělou a zázračnou pastu. Co se týká bělení, nechte to na zubaři. A co se týká vhodné pasty, můžete použít skoro jakoukoliv. Je to totiž o správném kartáčku a správném čištění. Pasta je k čištění pouze doplněk. Někteří lidé jsou zvyklí čistit si zuby i bez pasty.

 

Napsala ŠT

ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz