Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Vadnou vám doma pokojové rostliny? Vyzkoušejte domácí životabudiče

Vadnou vám doma pokojové rostliny? Vyzkoušejte domácí životabudiče

19.1.2021 - redakce Babinet.cz

Pokojové rostliny jsou prý velmi nenáročné. Kromě kapky vody po vás nic jiného nechtějí. Daří se jim i u těch, kteří o rostlinách vědí jen to, že jsou zelené. Tak proč zrovna vám smutně přepadávají hlavičky rostlinek přes okraj květináče? Co dělat a jak, aby to už ve vašem obýváku nevypadalo jako na hřbitově rostlin?

Co dělat, když vám chemie nesmí přes práh?

1. Odvar z cibulových slupek

Tento lidový odvar nemilosrdně likviduje veškeré parazity, které rostlinu napadly. A nemusíte o tom ani dlouho vědět. Odvar z cibulové slupky spolehlivě ničí veškerý hmyzí život, který se rozhodl zrovna vaši kytku poslat „do kytek.“. Vše, co potřebujete, je 10 lžic cibulových slupek a 2 litry teplé vody. Vše dejte do hrnce a na mírném plameni prohřívejte pod pokličkou. Stačí chvilka. Vše nechte, jak je a 3 dny nechte odstát. Pak můžete vesele hubit a hubit.

2. Buďte chvíli za Popelku

Ač se to nezdá, půdě výrazně pomůže obyčejný popel. Nám se může popel zdát jen jako zbytečný odpad, ale rostliny z něj získají potřebné živiny. Popel hojně obsahuje fosfor a síru. Tyto složky půdu krásně vyživí. Smíchejte proto 200 g popela s 2 litry vody. Týden nechte směs pracovat, odstát a pak podle potřeby použijte jako velice výživnou zálivku.

3. Akvárium nemusí být jen na okrasu

Váš malý, osobní podvodní svět nemusí jen zdobit. Voda z akvária je pro pokojové rostliny úplným všelékem. Akváriová voda je totiž maximálně plná živin a její pH je neutrální. Obsahuje také nespočet dalších látek, které stimulují růst rostlinek a zároveň ji regenerují.

4. Skořicové hnojivo

Nepotřebujete nic víc, než obyčejnou skořici. Skořice je pro pokojové rostliny balzámem. Funguje jako skvělé hnojivo. Díky skořici se růst rostliny rozběhne bleskurychlým tempem. Stačí pouze půdu skořicí posypat a čekat.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz