Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Říká se jí božská houba nesmrtelnosti a pomůže s imunitou i cukrovkou

Říká se jí božská houba nesmrtelnosti a pomůže s imunitou i cukrovkou

4.1.2021 - redakce Babinet.cz

Medicinální houbou, která mají pozitivní vliv na prevenci a boj s cukrovkou, je reishi. Je to jedna z nejvyužívanějších hub, mluví se o ní taky pod názvem lesklokorka lesklá. Tato „božská houba nesmrtelnosti“, jak se jí přezdívá, našla svoje uplatnění už před více než 4 000 lety.

Jedná se o dřevokaznou houbu, kterou najdeme na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo na pařezech, nejčastěji v dubových lesích a parcích. Její plodnice jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název. Lesklokorka je používaná pro blahodárné působení na metabolismus cukrů i pro široký dopad na vyvážení a soulad organismu.

Reishi dokáže regulovat cukr v krvi a můžeme ji proto použít u diabetu, hlavně II. typu. Je prokázáno, že zlepšuje reakci tkání na inzulín. V určité podobě je taky vítanou pomocí při hubnutí. V případě prevence a léčby diabetu je nejvhodnější sáhnout po houbovém extraktu v kapslích, kde je 30 % houbových polysacharidů. Taková koncentrace je totiž optimální u chronických, vážných a vleklých obtíží.

Jedná se o léčivou houbu, která je opravdovou superpotravinou podporující imunitu a podle některých studií je možná, s dalšími druhy těchto medicinských hub,  budoucností léčby rakoviny.

Reishi detoxikuje a zklidňuje

A jaké jsou její další superschopnosti?

  • Detoxikuje
  • Zklidňuje, zlepšuje koncentraci a spánek
  • Působí jako silný antioxidant. Chrání tělo před volnými radikály, čistí játra a ledviny

 

foto: superionherbs.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz