Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Nenechte virům a bakteriím otevřené dveře k vám domů

Nenechte virům a bakteriím otevřené dveře k vám domů

7.12.2020 - redakce Babinet.cz

Čištění a dezinfekce domácnosti jsou velmi důležité, zvlášť v současné době. Čistíte ale svůj domov efektivně? Správnou a pravidelnou dezinfekcí domácnosti můžete výrazně snížit rizika, která s sebou přináší nejrůznější viry, bakterie a další mikroorganismy.

Při příchodu domů si s sebou běžně přinášíme i nezvanou návštěvu. Viry a bakterie ulpívají na nejrůznějších površích – klice od dveří, rohožce, botách, kabelce, deštníku i našem oblečení. Pokud tyto povrchy nevyčistíme a se jich dotýkáme, mikroorganismy roznášíme dále. Kdo z nás si někdy nesedl po příchodu z práce s úlevou na gauč? Už si ale neuvědomíme, že ve stejném oblečení jsme seděli po cestě v MHD a na gauč plný mikroorganismů z autobusu se poté uvelebíme v pyžamu.

Dezinfekční sprej, který stačí jen nastříkat

Lysol dezinfekční sprej je skutečně univerzální a není potřeba ho stírat. Stačí pouze nastříkat na daný povrch a 99,9 % virů* a bakterií je zničeno, a to včetně viru chřipky a SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Je možné ho použít na více než 100 povrchů v domácnosti, od kuchyňských ploch, toalet, dětského kočárku, mobilního telefonu až po polštáře nebo čalounění. Povrchy budou bezpečné, bez zápachu a se svěží vůní.

I když to možná zní překvapivě, nejvíce bakterií často bývá v kuchyni – a to hlavně v kuchyňské houbičce a dřezu. Naopak toaleta, kterou většina z nás vnímá jako zdroj bakterií a dezinfikuje ji pravidelně, není největším zdrojem choroboplodných zárodků – v koupelně jich nejvíce najdeme ve vaně.

Dezinfikovat pouze tvrdé povrchy nestačí

Umýt koupelnu, povrchy v kuchyni i podlahy. To vše většinou patří ke standardnímu úklidu domácnosti. Věděli jste ale, že nejvíce mikroorganismů sídlí v měkkém? Běžný polštář má i více bakterií než toaleta.  Proto je velmi důležité věnovat stejnou pozornost i účinné dezinfekci prádla. Horká voda, bělidlo ani sušička neodstraní všechny choroboplodné zárodky.

Lysol Dezinfekce na prádlo odstraní až 99,9 % virů* a bakterií i při nízkých teplotách vody, a to včetně viru chřipky a SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Složení s 0 % chloru je bezpečné i pro barevné oděvy, navíc eliminuje zápachy a prádlo tak bude opravdu svěží.

Vyhrajte jeden ze tří balíčků s Dezinfekcí na prádlo a Dezinfekčním sprejem Lysol

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz