Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Překrásné zimní zahrady. Inspirujte se i vy!

Překrásné zimní zahrady. Inspirujte se i vy!

22.11.2020 - redakce Babinet.cz

Hodil by se vám k domu či do zahrady prostor navíc? Co tak zkusit zimní zahradu? Využívat ji můžete kdykoliv během roku a o příjemné chvíle v prostředí zahrady nebudete zkráceni ani nyní během zimních dní. Přečtěte si, jaké jsou výhody zimní zahrady a inspirujte se několika zajímavými zimními zahradami.

Jak se liší zimní zahrada od zahradních staveb?

Zimní zahrada, na rozdíl od zahradních staveb, jakými jsou zahradní domky. chatky či zahradní altán, je obvykle součástí domu. Poskytuje jedinečný výhled na vnější prostředí či vaši zahradu. Využívat ji můžete za každého počasí a v každém ročním období. Jejím hlavním úkolem je nejen rozšíření hlavního prostoru, ale nabízí také místo ať už na relaxaci nebo i celoroční zahrádkaření. Mnohokrát je zimní zahrada, stejně jako zahradní domky či zahradní altán, i estetickým doplňkem do celého prostředí. Dokáže být elegantní a vkusnou součástí domu. Mnohokrát se využívá i jako prosklená terasa. Zimní zahrada se umí proměnit například i na originální home office, romantické místo se svíčkami při sklence vína či příjemné odpolední posezení s rodinou nebo přáteli. Dokonce si z ní můžete udělat i malou zahrádku, kde můžete pěstovat bylinky či květiny. Má všestranné využití, a tak není divu, že si ji mnozí oblibě.

Jak si vybrat?

Výběr zimní zahrady byste měli v první řadě podmínit vašim požadavkům a preferencím. Zimní zahrady jsou dostupné ve větších i menších rozměrech, v jednodušším ale i luxusnějším provedení. Výběr velikosti zimní zahrady by měl odvíjet od toho, k jakému účelu ji budete chtít primárně využívat. Dalším důležitým faktorem je samozřejmě i váš rozpočet. Obecně platí, že si při výběru dejte záležet na kvalitě materiálů, z nichž je zimní zahrada vyrobena. Vysoká kvalita materiálů znamená i vysokou odolnost zimní zahrady vůči externím vlivům, jako je například nepříznivé počasí, vlhkost či v případě dřevěné zimní zahrady i škůdci, kteří napadají dřevo. I když je váš rozpočet na zimní zahradu omezený, snažte se vybírat z kvalitních produktů. Investice do kvality se vám totiž pak vrátí v podobě vysoké odolnosti a dlouhé trvanlivosti zimní zahrady. Nebudete tak muset delší dobu investovat do oprav či renovací.

Inspirujte se

Pokud ještě nemáte přesnou představu o vaší zimní zahradě, můžete se inspirovat několika opravdu krásnými a originálními zimními zahradami. Není přece nic špatného na tom, nechat se inspirovat krásou kolem nás. Pokud hledáte to správné nakopnutí a dávku nápadů, podívejte se na několik skutečně zajímavých provedení zimních zahrad. Kdo ví, možná vás některé z nich inspirují natolik, že si svou zimní zahradu budete chtít pořídit hned teď.

 

Prosklená klasika

Zdroj: https://eng.smania.it/blog/the-winter-garden/

 

Elegance a funkčnost

Zdroj: https://www.pratic.it/en/il-giardino-dinverno-tra-eleganza-del-design-e-tecnologia-domotica/

 

Příjemná a pohodlná atmosféra

Zdroj: https://www.simply-steel.nl/stalen-serres-en-daklichten/

 

Ve stylu hygge

Zdroj: http://diyoutdoor.selbermachendeko.com/were-living-for-this-beautiful-kid-friendly-home-by-the-sea/

 

Čiste línie

Zdroj: https://i.pinimg.com/originals/0d/c0/f6/0dc0f644f41b384fe975d8247add06b3.jpg

Zimní zahrada může být, stejně jako zahradní domky či zahradní altán, vašim království odpočinku, místem na kreativní činnosti, setkání s přáteli a posezení s rodinou. Můžete si na ní vychutnat i čas sami pro sebe, ať už u šálku čaje nebo sklenici vína. S výhledem na vnější prostředí vaší zahrady si tak můžete pořádně odpočinout a načerpat novou energii. Inspirujte se vy krásnými zimními zahradami a vytvořte si i vy své vlastní království přesně podle vašeho vkusu.

 

Zdroj náhledového obrázku: Archi_Viz / Shuttertock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz