Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Balzám na rty se dá v domácnosti perfektně využít i jinak

Balzám na rty se dá v domácnosti perfektně využít i jinak

20.11.2020 - redakce Babinet.cz

Kompaktní malá tyčinka, která neodmyslitelně patřit k vaší plnohodnotné dámské výbavě. Pomáda na rty má však také jiné možnosti. Seznamte se s nimi a už teď tipujte, která možnost se stane vaší favoritkou.

1. Prstýnek, který nejde sundat

Když se prstýnek nepozorovaně stane příliš těsným, bývá většinou nadlidským výkonem jej z prstu dostat. Kroutíte, taháte, protáčíte. Kloubek je už celý červený a bolavý. Mýdlo nepomohlo, olej nezafungoval. Nebojte se, nemusíte volat hasiče, aby vás z prstýnku vystříhali. Stačí dostat balzám na rty pod prsten a do jeho okolí ve větším množství. Nabalzamujte také prst a uvidíte, že prsten z něj sklouzne bez bolesti.

2. Polétavé vlasy

Vlasy, které bývají až příliš suché, nebo z nich byl nedostatečně vymyt kondicionér. Tak přesně tyhle vlasy by člověka dovedly k šílenství. Ať uděláte jakýkoliv účes, vždy se tyto vlasy někde uvolní. Tady se připlácnou na oko, tu si je přivřete do zipu bundy. Nabalzamuje si proto konečky prstů a tyhle vlasy prsty projeďte. Zatnete tipec tomu všemu poletování a uvolňování z účesu.

3. Žádná obtisknutá řasenka

Než nanesete řasenku, naneste na oční víčko tenký film balzámu. Při případném obtisknutí řasenky stačí řasenkový přešlap snadno setřít ubrouskem. Díky balzámu už nebudete muset oční víčko dřít sem tam. Balzám v tomhle případě odvede mnohem lepší práci než jakýkoliv krém jiné textury.

4. Odřený nos

Rýma, ucpaný nos, kýchaní a šimrání až hanba. Každé další smrkání se stává obávanou hrůzou. Nos si sice mažete, ale není vám to nic platné? Příště použijte balzám na rty. Jeho hojivé a zvláčňující účinky vám pomohou okamžitě.

5. Zarůstající dírka po náušnici

Někdo je k zarůstání dírky po náušnici náchylnější podstatně rychleji. Když pak chce takový nešťastník náušnici opět nasadit, je to horor. Na dvacetkrát se nejdříve pokoušet trefit, hrot náušnice drhne, v uchu píchá a už odkapává krev. Ušní boltec pálí a svědí. Balzám na rty! Ten všechny tyto trable vyřeší a zpětné nasazení náušnice mimořádně usnadní.

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz