Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Lékárna.cz: dobré rady kdykoli po ruce

Lékárna.cz: dobré rady kdykoli po ruce

20.11.2020 - redakce Babinet.cz

Komplexní službu pro ty, kdo potřebují poradit se zdravím, spustila Lékárna.cz, největší e-shop s lékárenským sortimentem na českém internetu. „Posílili jsme tým lékárníků a dali našim zákazníkům a návštěvníkům lékárníka schopného komunikovat s pacientem moderními technologiemi k ruce,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

„Poradíme s výběrem léčivých přípravků, doplňků stravy a dalších produktů, ale také nabídnout informace, rady, návody a případná varování, konzultovat vzájemné působení léků užívaných i vybraných. Sami zákazníci si vyberou, jak s námi chtějí komunikovat a v jakém rozsahu – cest je několik. Ale lékárník je přítomen vždycky,“ zdůrazňuje.

Jak tedy může zájemce oslovit lékárníka s prosbou o radu?

„Poradenské služby poskytujeme 14 hodin denně (od 8 do 22 hodin) v pracovní dny. Na dotazy položené v chatu reagují lékárníci okamžitě. O víkendech pak odpovídají na dotazy prostřednictvím mailu, odpověď dostane pacient ještě během dne, nejpozději (ve složitějších případech) do 12 hodin. Mailem ale může kdokoli poslat dotaz kdykoli a odpověď v uvedeném časovém rozsahu určitě dostane.“

Jak si může poradit zákazník sám?

Do poradenského balíčku jsme zapojili i bohatou knihovnu článků, ve kterých naši lékárníci a další odborníci vysvětlují různá zdravotní témata, radí s možnostmi léčby nebo alternativními postupy a doporučují i preventivní opatření. A hlavně jsme spustili dvě nové webové aplikace: Lékové interakce a Účinné (aktivní) složky. Lékové interakce byly a jsou nejčastějším dotazem na lékárníky, naše webová aplikace ale umožňuje na tři kliky získat informativní náhled v jednoduché a srozumitelné podobě včetně reakcí s potravinami.  Aplikace lékových interakcí informativně porovnává vzájemné působení dvou i více přípravků, tj. jak na sebe v těle při případném současném užívání působí. I když podle poslední statistiky je 85,1 % kombinací léků bez problémů a pacientům nehrozí žádné komplikace, stojí za to se ujistit, zda přípravky, které si pacient vybral nebo které užívá, patří právě do této bezpečné skupiny. Zároveň aplikace ukazuje i působení vybraných přípravků a potravin. Vše v jednoduchém barevně odlišeném výpisu se zřetelným varováním. Uživatel tak například vidí, že zapití přípravků na bolest s ibuprofenem kolovým nápojem je nežádoucí, protože může působit závratě a bolesti hlavy. Vyhledávání podle účinných (aktivních) složek zase umožňuje zájemcům rychle si vyhledat produkty s jejich obsahem - například produkty s přírodním vitamínem C (acerolou), nebo paracetamolem či probiotika.

Kolik za takové služby ten, kdo se ptá, zaplatí?

Nezaplatí nic, tento soubor poradenských služeb je veřejný a zdarma, není podmíněný nákupem na e-shopu ani registrací. Budujeme poradenské služby už několik let, teď jsme je povýšili na jedinečnou odbornou službu, kde pacient může získat – pokud o to stojí – velké spektrum informací k léčivým přípravkům. Víc, než obvykle dostane v kamenných lékárnách.

Online poradenské služby Lékárna.cz najdete zde

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz