Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zašlá krása sedačky. Ověřené babské návody na domácí účinné čistící směsi

Zašlá krása sedačky. Ověřené babské návody na domácí účinné čistící směsi

4.11.2020 - redakce Babinet.cz

Sedačka a koberce. Věčný problém ve většině domácností. Obzvláště tam, kde se vyskytují domácí mazlíčci, nebo děti. Na sedačce i v koberci se neustále drží nějaká ta špína a pořád je tak co čistit. Ale komu by se chtělo, viďte? Dnes pro vás máme rovnou tři fantastické směsi, které sedačku krásně vyčistí, provoní a vy se nemusíte vůbec sedřít z kůže.

Dobrých a funkčních rad není nikdy dost, a tak si ukážeme rovnou tři způsoby, jak sedačku dokonale vyčistit. U obou způsobů vždy stačí jen smíchat směs v rozprašovači a poté podle potřeby aplikovat. Postup se tedy neliší.

  • V tomto prvním případě nebudete potřebovat žádné speciální přísady, ani kouzelné formule. Bohatě vám postačí smíchat dva hrnky vody, hrnek vodky, půl hrnku aviváže, půl hrnku vinného octa a 5 lžic jedlé sody.

Pak jen protřepete rozprašovač a nanesete na sedačku. Nechte hodinu působit a až poté jemně vykartáčujte. Ve finále si vezměte na pomoc mikro utěrku, nebo hladký ručník a sedačku takto dočistěte a vysušte.

  • U této metody jde o čištění dětským šamponem. Je velmi šetrný, ale zároveň se se špínou nemazlí. Sedačka je po prvním použití směsi krásně čistá, voňavá a barvy nádherně prokouknou.

Smíchejte tedy v rozprašovači horkou vodu a dětský šampon ve stejném poměru. Směs naneste na potřebná místa a sedačku pak vyčistěte hladkým ručníkem. V tomto případě nemusíte vůbec kartáčovat. Krouživými pohyby takto sedačku vyčistěte a dosušte hladkými utěrkami.

  • Poslední možností je smíchat odměrku klasického pracího prášku, s dvěma hrnky vody a půl hrnkem citronové šťávy. Postup je stejný a výsledek je opět ten, že sedačka je jako nová. Žádné fleky, mapy, ani zašlá místa.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz