Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Šampónové triky na několik způsobů. Jeho využití vás překvapí

Šampónové triky na několik způsobů. Jeho využití vás překvapí

3.11.2020 - redakce Babinet.cz

Žena bez šamponu je jako bez ruky. Pravidelně po něm co třetí den sáhnete, umyjete vlasy tím správným způsobem, a zase ho vrátíte na místo. Pár dnů stojí v rohu vany netknutý a jeho příští čas přijde zase až s mastnými vlasy. Šampon má však mnohem širší potenciál. Tak ho pěkně koukejte využít.

Jenže on není. Je to multifunkční přípravek. Lahvička šamponu v sobě ukrývá pěkně rafinovanou směs.

Šampon bereme jako nutnost při mytí vlasů, hotovo. Ale zbytečně ho podceňujeme. Až se teď seznámíte se vším, co šampon umí, určitě už nikdy nebude chybět jak ve vaší koupelně, tak v dárkových taškách při příležitosti jakýchkoliv narozenin.

Co šampon umí tak zázračného?

1) Odličuje

Když se chybička vloudila a vy jste si zapomněla dokoupit svůj odličovač, pomoc máte na dosah ruky. Je hned vedle kondicionéru a mycí houby. Dětský šampon. Ten rozhodně neštípá v očích a nedráždí. Vůči pokožce je šetrný. Stačí tedy s klidným svědomím nanést trochu dětského šamponu na mokrý vatový tampon a odličovat.

2) Jemné nohy

Kolikrát už jste se snažila o domácí péči, která dodá nohám opravdovou hebkost? Nesčetněkrát a bez úspěchu? Zato s námahou? Tak příště sáhněte po vašem šamponu. Vetřete je před spaním do suchých nohou a skočte do teploučkých, bavlněných ponožek. Až ráno budete paf z té hebkosti, nelekejte se, jsou to opravdu vaše chodidla.

3) Čisté hřebeny a kartáče jsou samozřejmostí

Když si dáte tolik práce s mytím vlasů a pak s foukáním, proč si na druhou stranu tolik zbytečné námahy přiděláváte se špinavými hřebeny? Nejsou to jen vlasy, které na povrchu hřebenu vidíte. Efekt a výsledný styling vám výrazně kazí hlavně maz, lupy, gely, tužidla, lak. To všechno na zubech hřebenů najdete. Proto je potřeba kartáče důkladně vyčistit. Přes noc namočte hřebeny do mísy s horkou vodou a šamponem. Druhý den ráno kartáče jen propláchněte pod tekoucí vodou.

4) Skvrny na koberci

Samotný prací prášek zanechává při čištění náhodných skvrn bílé fleky, čistič koberců bývá často agresivní a skvrnu vyšisuje víc, než byste chtěli. Pak to na koberci vypadá, jakoby každý pes, jiná ves. Šampon skvrnu čistí jemně a vždy zachová stejnou barvu, kterou měl koberec před ušpiněním.

5) Makeup, rtěnka, tužka, stíny, pudry, všechno

Líčidla jsou většinou na mastné bázi, se kterou si ne vždycky prací prášek poradí. Co tedy pomůže? Ano, přesně tak, je to šampon. Naneste tedy na skvrny před praním šampon a dejte vyprat. Poznáváte svou bílou košili?

6) Umaštěné brýle

Kdo je majitel brýlí, ten bezpečně ví, že nejsou nikdy dostatečně čisté. Voda s mýdlem zanechá šmouhy a vůně prostředku na nádobí přímo na kořenu nosu není nic moc. Takže zase šampon. Naneste jej na suchá sklíčka, prsty vyčistěte a poté domyjte vodou. Najednou vidíte svět ostře a bez šmouh. No ano, váš manžel je opravdu tak pohledný.

7) Šrouby? Ano, šrouby.

Až bude vaše drahá polovina zápasit s příliš utaženými šrouby, můžete se vytasit se svými vědomostmi. Jakéhokoliv muže rázem strčíte do kapsy, až si to přifičíte se šamponem. Nejdřív si bude myslet, že opravdu nejste normální, ale až zakápnete utažený šroub šamponem a elegantně ho povolíte, budete odcházet za doprovodu obdivného potlesku.

8) Ten svetr je poněkud menší

Ano, stane se. Ten koš se špinavým prádlem už prostě chcete vyprázdnit a tak se sveze i váš vlněný svetřík. Ten je pak po usušení o pár čísel menší. Katastrofa? Vůbec ne. Vyperte ho na nízkou teplotu ještě jednou a přilejte k němu šampon. Svetr zaručeně získá svou původní velikost.

9) Pokojové lapače prachu

Konkrétně je řeč o vašich pokojových rostlinách. Vídáte na nich tu tlustou vrstvu prachu také? Obyčejná voda pomůže tak na den a můžete s čištěním listů začít znovu. Tak přikápněte do rozprašovače šampon a je to. Na 14 dní máte vystaráno.

10) Vyšamponované auto

Další trumf ve vašem rukávu. Nejdřív šrouby a teď auto. Váš muž bude v němém úžasu, až se pochluvíte s tou nejúžasnější leštěnkou a mycím prostředkem v jednom. Šampon skvěle odmašťuje, čistí a leští. Přidejte proto šálek šamponu do kbelíku s vodou, auto klasicky umyjte a za pár minut je vozítko jako zbrusu nové. Čisté a blyštivé.

Plusový fígl pro dámy závěrem:

  • Vaše kabelky, bundy, koženkové rukavice i boty. Šampon všem těmto vašim oblíbeným módním kouskům vrátí zašlou slávu. Nasucho vetřete do materiálu kapku šamponu a zase budete šik.

Napsala Bára Klímová

foto: stylesatlife.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz