Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jediná ingredience z kuchyně nahradí odlakovač i kondicionér

Jediná ingredience z kuchyně nahradí odlakovač i kondicionér

29.10.2020 - redakce Babinet.cz

Mdlá kůže bez svěžesti, černé tečky, rozšířené póry, nebo tmavé kruhy pod očima. Tím vším se vaše kosmetička bude zabývat, když navštívíte kosmetický salón. S vlasy pak zaskočíte ke kadeřnici, a o vaše nehty se dokonale postarají v příjemném prostředí, kde se provádí pedikúra. Za komplexní péči pak zaplatíte nemalé peníze, a navíc musíte veškeré procedury absolvovat opakovaně, pokud má celkový vzhled bezchybným zůstat dlouhodobě. Nehty, vlasy, i pleť však můžete udržovat v bezchybném a zdravém stavu i doma. A to pomocí jedné jediné suroviny. Je levná, dostupná a superúčinná.

Tipujete citronovou šťávu? Pokud ano, tipujete naprosto správně. Pojďme se podívat, jak nám citronová šťáva může pomoci, když toužíme po bezchybných nehtech, vlasech, nebo po mladistvé pleti bez černých teček.

  • Rozzářená pokožka

Pokožka prozradí mnohé. Vždy se na ní odrazí to, jakým stylem žijeme. Na pokožce je krásně vidět, zda kouříme, holdujeme alkoholu, jestli šidíme jídelníček a zda ponocujeme. Skrz pokožku mluví i naše játra. Pokud jsou játra ve skvělé kondici, pak je i naše pokožka svěží a nádherně zářivá. A citronová šťáva činnost jater stimuluje. Naučte se proto ráno pít citronovou šťávu s vlažnou vodou. Stačí si vymačkat šťávu z jednoho citronu a přidat trochu vlažné vody. Ranní nápoj si promíchejte a vypijte nalačno. Pozitivní změny se na vaší pokožce přehledně projeví už za pouhý týden.

  • Lesklé nehty

Citron má bělicí účinky a krásně leští. To je ideální kombinace pro nádherné nehty, které můžeme odlakovat přírodním způsobem. Většina odlakovačů na nehty obsahuje aceton. Po této látce jsou nehty vysušené, někdy i roztřepené a slabé. Po acetonu navíc zůstávají na nehtu drsné mapky, a nehtová kůžička štípe, nebo pálí.

Zkuste svým nehtům dopřát přírodní proceduru, která odlakovač hravě nahradí. Do misky si napusťte teplou vodu a přidejte tekuté mýdlo. Promíchejte, a nehty do lázně namočte na pět minut. Tímto způsobem změkčíte lak, který je na nehtech. Pak už si jen ukrojíte plátek citronu a ten třete o nehty stejným způsobem, jako když si nehty od laku čistíte vatovým tamponem a odlakovačem. Díky citronu zbavujete nehet laku a zároveň pracujete na oslnivém lesku. I v tomto případě poničená nehtová kůžička trochu zaštípe, ale tato nepříjemnost ve srovnání s acetonem přejde velice rychle.

  • Černé tečky

Černé tečky bývají velikým pokušením. Máme tendenci se jich zbavovat pomocí nehtů. Tomuto způsobu bychom se ale rozhodně měli vyhnout, pokud na památku nechceme drobné jizvičky.

S černými tečkami a jejich hloubkovým čištěním si poradí citronová šťáva. Naneste ji na vatový tampon a postižená místa vyčistěte.

  • Světlejší vlasy

Záplava blond vlasů je nepopsatelně okouzlující podívanou. Aby blond kadeře zůstaly hezky světlé a zdravé, použijte citronovou šťávu. Citronová šťáva šetrně zesvětluje vlasy a dodává jim působivý lesk. Vyměňte šťávu ze tří citrónů a studenou vodu za kondicionér. Nechte chvilku působit a opláchněte proudem teplé vody. V kombinaci se sluncem se pak můžete brzo těšit z nádherně světlých vlasů plných lesku a objemu.

  • Póry

Citronová šťáva a vaječný bílek vás už po pár aplikacích zbaví rozšířených pórů. Tato směs póry dokonale čistí a stahuje je.

  • Tmavé kruhy pod očima

Prohýřenou noc nemusíte přiznávat. Tu zrcadlí ráno a vaše tmavé kruhy pod očima. Těch vás zbaví šťáva z půlky citronu a pár kapek olivového oleje. Naneste směs na tmavé kruhy, nechte chviličku působit a poté opláchněte.

Když se naučíte tuto směs nanášet pod oči pravidelně ráno a večer, tmavých kruhů se zbavíte trvale.

  • Měkké a hebké ruce

Suché, drsné a tvrdé ruce zrovna nejsou vizitkou jemné ženy. Aby byly ruce naopak krásně měkké, jemné, hebké a mladistvé, masírujte citronovou dužinou ruce po dobu dvou minut. Poté opláchněte vodou a péči zakončete hydratačním krémem.

  • Akné

Citronová šťáva pupínky šetrně čistí a dezinfikuje. Připravte si na akné pastu z mléka, citronové šťávy a medu.

  • Podpaží bez zápachu

Plátek citronu, kterým přetřete podpaží, báječně nahradí kupovaný deodorant. Citron je přírodní a spolehlivý způsob, jak podpaží okamžitě zbavit zápachu na dlouhou dobu.

 

napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: darshnaturals.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz