Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Snubní prsteny pro sportovní páry

Snubní prsteny pro sportovní páry

14.9.2020 - redakce Babinet.cz

Je důležité najít k době v životě člověka, se kterým si budete rozumět a budete mít co sdílet. Sport patří ke koníčkům, které můžete sdílet se svou polovičkou. Společné běhání, lyžování nebo hraní míčových her utužuje vztah a ještě jsou zdraví prospěšné. Jestliže jste oba nadšení sportovci, neberete sport pouze jako zábavu, berete ho jako životní styl. A tomu je potřeba i přizpůsobit výběr snubních prstenů.

Styl prstenů je důležitý

Sportovci musí uznat, že pokud sportujete, potřebujete, aby vám vše co nejméně překáželo. A to nejen v případě sportů, kde využíváte ruce a dlaně. Sportovní páry by si tedy měly výběr prstenů dvakrát rozmyslet. Především potom tehdy, kdy při každé aktivitě nechtějí snubní prsteny sundávat a riskovat tak jejich možnou ztrátu.

Vhodný materiál

Ideálním materiálem na snubní prsteny je v tomto případě bezesporu platina. Jedná se o jeden z nejušlechtilejších kovů, je tvrdá a tudíž i velmi odolná . Ačkoliv je velmi tvrdá, její váha je srovnatelná s váhou klasického lehčího zlata. Snubní prsteny z platiny se vám jen tak nepoškrábou. Platina si také dlouho drží svůj zářivý lesk. Její jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která je ale ve srovnání s její životností a kvalitou opomenutelná.

V případě, že se vám investice do platiny z nějakého důvodu nezamlouvá, máme pro vás alternativu -  bílé zlato. Snubní prsteny z bílého zlata jsou také odolné, jelikož bílé zlato vzniká slitinou žlutého zlata s bílým kovem, kterým může být např. nikl nebo zmiňovaná platina. Oba tyto prvky dodávají bílému zlatu nejen krásnou stříbřitou barvu, ale také jej vylepšují o tvrdost.

Zdobení - čím méně, tím lépe

Asi vás nepřekvapí fakt, že je lepší zvolit snubní prsteny s jednodušším designem. Vyhněte se prstenům s bohatým členěním a upusťte i od velkých drahých kamenů. Skvělou volbou jsou snubní prsteny s minimalistickým designem a jednoduchými liniemi. Pokud si ani tak nechcete odpustit nějaký ten drahokam, volte spíš menší velikosti a v menším počtu. A pokud vás to potěší, prsteny s menšími kameny bývají většinou i levnější.

Kdy je dobré snubní prsteny sundat?

I ten nejodolnější snubní prsten je prostě potřeba někdy sundat. Snubní prsten tedy sundávejte, pokud jdete do posilovny a cvičíte s opravdovým železem, na aerobní aktivity (rotoped, běhací pás) a cvičení s vlastní vahou si ho ale klidně nechte nasazený. I před plaváním si prsten raději odložte. Sůl v mořské vodě vám může na prstenu zanechat nehezký nános a navíc se vám prsty zcvrkávají, což může způsobit sklouznutí z prstu. Voda v plaveckých bazénech je plná chemikálií, které na kráse prstenu také nepřidají.

Patřičně se o snubní prsteny starejte

Do čištění prstenů se můžete pustit i vy sami doma. Stačí teplá voda, speciální čistící prostředek přímo na šperky, jemný zubní kartáček a bavlněný hadřík. Prsten tak jednoduše můžete vyčistit. Jiným chemikáliím, než speciálním přípravkům na drahé kovy, se ale raději vyhněte. Povrch prstenu by vám totiž nenávratně poškodily.

Každé kvalitní klenotnictví by vám mělo umět prsteny vyčistit. Například v klenotnictví BISAKU ručí za své prsteny doživotní zárukou. Navíc také nabízejí čistění jednou za dva roky naprosto zdarma.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip