Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šikovné tipy, které udrží letní líčení svěží a brání rozmazání

Šikovné tipy, které udrží letní líčení svěží a brání rozmazání

3.7.2020 - redakce Babinet.cz

Líčení je osobní záležitostí každé ženy, o tom žádná. Některé z nás v létě dávají přednost přirozenosti a líčení vynechají úplně, nebo volí jen opravdu velmi střídmý a lehký look. Jsou ale i dámy, které se ani v horkých dnech nechtějí vzdát svého líčení výraznějšího charakteru. A je to tak v pořádku. Každá jsme totiž jiná. Líčení si však vždy zaslouží, aby vypadalo perfektně a něco vydrželo. To ale v létě bývá problém.

Připravila jsem pro vás pár tipů, které osloví každou ženu milující líčení. Ať už v jemném tónu, nebo výraznějšího rázu. Tipy jsou to odzkoušené, líčení vydrží celý den, je svěží a příjemné. Užijte si těchto pár šikovných vychytávek a zkuste je hned dnes, než započnete svou vlastní zkrašlovací proceduru.

  • Ochlazená koupelna

Když se do okenních tabulek opírá polední slunce, kapky potu vám stékají po čele a vy se potřebujete namalovat, je to nadlidský výkon. Když se takové líčení smísí hned na začátku s potem, výsledek nikdy nemůže vypadat vkusně a dobře. Zkuste můj fígl, který jsem vypilovala až po létech plných letních pokusů a omylů.

Než se pustíte do malování, ochlaďte si koupelnu a připravte si tak příjemné prostředí, ve kterém se hned líčí lépe. Jediné, co musíte udělat, je vysprchovat vanu ledovou vodou. Ne nijak zdlouhavě a zbytečně moc. Jen zlehka a rychle projeďte ledovou sprchou plochu vany. Totéž můžete udělat i s umyvadlem. V koupelně se okamžitě lépe dýchá a můžete se pustit do líčení, během kterého si průběžně můžete ochlazovat zápěstí.

  • Osvěžující jahodová voda

Než přistoupíte k podkladové bázi, nebo k make-upu, osvěžte obličej jahodovou vodou. Nevysušuje, jako když si opláchnete obličej těsně před líčením vodou z kohoutku. I když ledová voda svádí k opláchnutí obličeje, snažte se tomuto svodu nepodlehnout. Na vysušené pokožce jsou poté šupinky a zbytečně viditelné nedokonalosti. Osvěžující jahodová voda vás ochladí stejně a pokožku na líčení dokonale připraví.

  • Tónující krémy

Kdo v létě make-upu nefandí kvůli jeho hutné konzistenci a neprodyšnosti, sáhne po tónovacích krémech. Jejich textura je velmi jemná a vzdušná. Kryjí krásně a teplo na nich nezanechává žádné nevzhledné následky.

  • Voděodolná řasenka, tužka i linky

Létu vévodí barvy. Alespoň takto to hlásají módní trendy. Vy se ale v souvislosti s letním líčením očí nemusíte nutit do něčeho, v čem se necítíte komfortně. Pokud milujete černé linky, černou tužku i černou řasenku, nevzdávejte se jich. Jen sáhněte po voděodolných produktech. Dnes jsou už natolik kvalitní, že se na ně dá skutečně po celý den spoléhat i když šlapete túru, nebo se sluníte u vody.

  • V létě sypte

Na podzim a v zimě se nemusíme bát krémových tvářenek, stínů, bronzerů, rozjasňovačů, atd. V parném létě ale vždy sáhněte po sypkých produktech. Neroztečou se a neutopí obličej v hutné masce.

  • Fixace

Když končíte účes, používáte lak na vlasy. Ten má za úkol držet účes v neměnné podobě po dlouhý čas. A totéž má za úkol i fixační sprej na make-up. Udržuje líčení svěží, nerozmazané a půvabně hezké.

 

napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: stylecraze.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.7.2020 10:52

V létě se snažím moc nelíčit, tónovací krém, řasenka a rtěnka, s tím si vystačí. nevypadá dobře, když se člověk potí a má na sobě tuny make-upu.

christiana66
26.8.2020 09:37

Také se snažím v létě moc nelíčit, ale je pravda, že si každé ráno oplachuji obličej ledovou vodou, abych se probrala:) Zkusím jahodovou vodu:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip