Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Také již máte pelikány? Jak zatočit s povislou kůží na pažích

Také již máte pelikány? Jak zatočit s povislou kůží na pažích

29.6.2020 - redakce Babinet.cz

Vzhled rukou (ale i nohou) vypovídá o vašem dosavadním životě, profesním zaměření, ale především o vašem celkovém zdraví a psychické i fyzické kondici. Tílka, šaty bez ramínek i průsvitná trička a topy odhalují pravdu o stavu našich ramen a paží. A ta je někdy nemilosrdná: nepěkně kulatá ramena, ochablé tricepsy, tukové polštářky na spodní straně paží a povolená kůže, které se říká pelikáni, netopýří rukávy nebo MHD ruce.

 

Že se snažíte cvičit a posilovat?

Cvičení se samozřejmě doporučuje stejně jako posilování ochablého svalstva, ale i kdybyste to dělala usilovně celé dny, nedosáhnete toho, aby vám paže „zhubly“, nebo jste se zbavila nevzhledných nadbytků kůže.  Zjistit, proč to některé ženy tolik obtěžuje, a jiné s tím žádný problém nemají, není jednoduché:

Příčin může být celá řada

Nadváha, hormonální problémy, stárnutí i genetické vlivy.Tyto faktory se společně podílejí na nadměrném ukládání tuku na některých místech těla a následném zvětšení daných partií. Pak může dojít také k poškození elastických vláken v kůži, což vede nejen ke vzniku strií, ale i k povolení kůže. Tento problém se nejčastěji objevuje nejen na vnitřních stranách paží, ale také v oblasti vnitřních stehen a pod hýžděmi.

Dopřejte vaší pokožce dostatek hydratace, posilujte a dbejte na zdravou stravu. A jak konkrétně na to?

  • Velmi efektivním cvikem je i spojení rukou za zády. Postavte se a nohy mírně rozkročte. Pravou ruku, která bude otočená dlaní k zádům, dejte za hlavu. Levou ruku veďte za zády spodem a snažte se alespoň konečky prstů dotknout pravé ruky. Cvik opakujte i na druhou stranu.
  • Skvělou volbou je i posilování s jednoručními činkami nebo s jinou zátěží, třeba s plastovými lahvemi s vodou. Pokrčte nohy mírně v kolenou, lehce se předkloňte a činky přitahujte k tělu. Při zvedání činek ohýbejte ruce pouze v loktech a záda udržujte stále rovná.
  • Zkuste každodenní masáž kartáčem s jemným přírodním vlasem bez krému. Kůže by ovšem nikdy neměla být suchá a popraskaná. Dostatečně ji promašťujte a snažte se zachovat její přirozené pH. Efekt nebývá okamžitě znatelný, ale už po dvou týdnech uvidíte, že kůže je vypnutější a hladší.
  • Pozornost věnujte i vašemu jídelníčku. Jezte hodně potravin bohatých na vitamíny a minerály, bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy, které vám nezvednou hladinu cukru v krvi. Dostatek energie je totiž důležitý pro maximální výkon. Dopřejte si ryby, drůbeží maso, sýry, luštěniny, špenát, brokolici a oříšky. Dodržujte pitný režim.

Krásný oblouk ramen a dlouhé paže elegantního držení tvoří tu nejatraktivnější součást ženské siluety. V mužském podvědomí jsou tyto partie odjakživa zapsány jako znak ženskosti: „Moderní Evropan nezná téměř živého ženského těla, vidí pouze obličej a ruce, za slavnostních příležitostí paže a ramena. Proto jen o obličeji a rukou může si utvořiti samostatný úsudek,“ napsal v roce 1898 německý lékař dr. C. H. Stratz v knize Krása ženského těla: „Chceme-li objektivně posouditi  živou  ženskou krásu, musíme postupovati negativní cestou: vymýtiti vady. Pak shledáme, že krása se kryje s nejlepším zdravím.“

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.6.2020 23:41

Ráda bych s povislou kůží na pažích zatočila:) Ten první cvik vyzkouším, jinak s jednoručkami posuluji a to je také efektivní.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip