Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Chystáte se do plavek? Pozor na mýty o hubnutí

Chystáte se do plavek? Pozor na mýty o hubnutí

10.6.2020 - redakce Babinet.cz

Volně dostupných informací a zaručených rad, jak zhubnout, najdete v dnešní době opravdu mnoho. Často lidé dané rady dodržují, řídí se jimi a věří, že pro sebe dělají jen to nejlepší. Naopak se ale stává, že si spíš ublíží, než aby se ke své vysněné postavě přiblížili. Jak se vždy orientovat v takovém množství pravd, polopravd a výmyslů?

1. Jakýkoli sladký prohřešek naruší celý proces hubnutí a je potřeba začít znovu - MÝTUS

Určitě se nemusíte bát, že přiberete z kousku kvalitní čokolády nebo sklence suchého vína. Nesmíte však z toho vytvořit pravidlo nebo dokonce odměnu za odříkání.

2. Před každým jídlem se doporučuje vypít sklenici vody - FAKT

Sklenička vody před jídlem pomůže vyplavit z těla většinu toxických látek a tím usnadnit trávení. Pít velké množství vody během jídla se naopak nedoporučuje, protože to pak trávení zpomaluje.

3. Bílé víno v množství 2 dcl každý den napomáhá hubnutí - MÝTUS

Konzumovat alkohol během hubnutí nedoporučujeme, a pokud si ho výjimečně dopřejete, nejlepší je maximálně jedna sklenka suchého bílého vína, se kterou zároveň vypijete i sklenici neperlivé, neslazené vody, aby nevznikala dehydratace.

4. Pohyb je základ úspěchu při hubnutí - FAKT

Při hubnutí je nejdůležitější správně sestavený jídelníček a vhodný výběr doplňků stravy. Dalších zhruba 30 % úspěchu tvoří pohyb. Ideální je každý den ujíst alespoň třicet minut svižnější chůze nebo místo výtahu zvolit schody. Ale samozřejmě záleží na Vašem aktuálním stavu a možnostech.

5. Při redukci váhy jsou povoleny sladkosti pro diabetiky - MÝTUS

Výrobky označené „dia“ ve značné míře obsahují stejné množství energie jako klasické sladkosti a jen svým složením jsou vhodnější pro diabetiky. Proto, pokud si myslíte, že konzumací těchto sladkostí nehřešíte, není to pravda.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip