Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Dovolenou v ČR budou trávit dvě třetiny Čechů. Nabídka ubytování se tenčí

Dovolenou v ČR budou trávit dvě třetiny Čechů. Nabídka ubytování se tenčí

29.5.2020 - redakce Babinet.cz

Vládní restrikce a omezení cestování do zahraničí zapříčinily, že téměř dvě třetiny Čechů (63 %) stráví letošní letní dovolenou doma, vyplývá z průzkumu pro Czech Tourism. Se zvýšenou poptávkou po tuzemské dovolené souvisí i tenčící se nabídka ubytování a jeho rostoucí cena. Penziony a kempy jsou již téměř vyprodané. Letní dovolené se tak nakupují s větším předstihem a s pojištěním storna.

Kempy a penziony již nyní hlásí 50-70% obsazenost. Češi si totiž uvědomují, že nabídky ubytování mizí opravdu velmi rychle. Část kapacit pak skoupily cestovní kanceláře, zejména u vodních nádrží a na horách, kam Češi plánují vyrazit nejčastěji. Ceny ubytování jsou prozatím stejné jako loni, ale díky velkému zájmu porostou. Podle hoteliérů se ceny zvýší o 10 až 20 procent. Ceny tuzemských dovolených se tak přiblíží k cenám za zájezdy do zahraničí. V některých případech je i převýší. Podle agentury Invia bude letos největší zájem o Šumavu, Krkonoše a jižní Moravu.

Vzhledem k rostoucím cenám a brzkému nákupu tuzemských dovolených se zvyšuje i poptávka po pojištění storna. například ERV Evropská pojišťovna nabízí přímo přes vybraná ubytovací zařízení produkt HotelStorno, eviduje meziroční růst poptávky o 15-20 %. „Cena týdenního ubytování v penzionu s polopenzí na Lipně vychází pro čtyřčlennou rodinu na více než 20 tisíc korun. Nejedná se tedy o malé peníze, a to si lidé uvědomují. Proto si nyní více pojišťují i dovolenou v rámci ČR,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Martin V.
3.6.2020 15:24

I v Česku je přeci krásně, do příštího léta snad počkáme.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip