Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Příliš velká daň za moderní dobu!

Příliš velká daň za moderní dobu!

27.11.2018 - Redakce Babinet

 

Diagnóza: rakovina!

 

Pokrok a vývoj nejsou jedinými projevy moderní doby. Ta má bohužel i své negativní stránky a přestože o nich víme, nejsme schopni na tom příliš měnit. Místo klidného užívání života, žijeme stále rychleji. To v našem organismu vyvolává stav stresu, tedy soubor metabolických dějů, které významně zatěžují naší imunitu. A jak se to může projevit?

 

Volné radikály. Kde se vzaly a jak jsou nebezpečné?

 

Při stresové reakci vzniká velké množství volných radikálů, kterým se tělo nedokáže bránit. Přestože samy žádnou nemoc nevyvolávají, zhoršují stav a projevy všech onemocnění. Kromě jiného mají na svědomí také propuknutí rakoviny. A právě tomuto onemocnění budeme v článku věnovat více pozornosti.

 

Mezi rizikové faktory nádorového bujení patří i dědičná dispozice - tedy výskyt nádorů v rodině. Zejména takto ohrožení jedinci by měli velmi vážně uvažovat o prevenci. Ostatní rizika jsou vesměs taková, že bychom je mohli snadno zvládnout. Posuďte sami: kouření, alkoholizmus, nadváha z nedostatku aktivního pohybu a styk s nebezpečnými látkami jako je azbest, anilinové barvy, sloučeniny těžkých kovů a pod.

 

Nejúčinnější způsob ochrany před nádorovým onemocněním je samozřejmě prevence. Osobně bych doporučil k užívání výrobky s obsahem látek Inositol & IP6 (Inocell), které mají silné antioxidační vlastnosti, jsou založeny na přírodní bázi a nezatěžují organismus. Naopak, Inocell podstatně snižuje škodlivou převahu volných radikálů.

 

 

Co je Inositol & IP6?

 

Nové obzory do světa vědy vnesl dlouholetý průzkum profesora Shamshuddina z USA, který podrobně popsal vlastnosti Inocellu. Dokonce více než 90 světových odborných publikací popisují účinky této látky. Představme si nyní Inocell trochu podrobněji. Jedná se o synenergní (spolupracující) spojení dvou sloučenin isolovaných z luštěnin a rýže. Jedna z nich je Inositol - velice prospěšná jaterním buňkám. Druhou představuje jeho chemicky složitější „bratránek“ – inositolhexafosfát (zkráceně se nazývá IP6).

 

Inositol & IP6 - jsou přirozené nutriční látky nacházející se v obalech obilovin, rýže, luštěnin a dalších. Obě látky ovlivňují buňky lidského těla v několika směrech. Chrání zdravé buňky a ty rakovinné ničí (zvyšuje aktivitu přirozených zabíječů, kterými je organismus vybaven pro boj s rakovinou a donutí buňku nádoru k apoptóze). Dále zabraňuje metastázím, tj. procesu, při kterém se zdravé buňky „nakazí“ od rakovinných.

 

 

 

Už jen tento výčet pozitivních vlastností jasně ukazuje na to, jak významně může tato látka podporovat účinek chemoterapie a přitom snižovat její negativní důsledky. V žádném případě neoslabuje účinek léčby, jak se občas mylně předpokládá.

 

RNDr. Miloš Votruba, CSc

 

Působení Inositolu a IP6 na karcinom prsu

 

Již v roce 1991 profesor Thomson zjistil, že IP6 (tehdy ještě pod názvem kyselina fytová) je schopen zastavit růst nádoru prsu již v počátečních stádiích, tedy hned po zachycení prvních známek pozitivity nádorových markerů pro karcinom prsu. Odborníci z vědeckého pracoviště Lékařské fakulty Baltimore v USA a především Ivana Vuceniková následně v roce 1993 prokázali inhibiční účinky IP6 u tohoto onemocnění. Z téhož pracoviště pocházejí i další práce z roku 2000 a 2003, které informují o schopnosti IP6 zastavovat pronikání nádorových buněk do zdravé tkáně prsu (proliferaci).

 

Je tedy na každém z nás, jak se postavíme k ochraně svého zdraví. V naší republice má Inocell oprávněnou podporu Ligy proti rakovině.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz