Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Co o vás dokáže říct linie i tvar vašeho obočí?

Co o vás dokáže říct linie i tvar vašeho obočí?

23.2.2020 - redakce Babinet.cz

Oko do duše okno. A obočí je jako jeho rám. Může oko nechat krásně vyniknout, nebo ho úplně zazdít. Obočí hraje celkově obrovskou roli, mluvíme li o vzhledu obličeje. Zvláště pak o vzhledu jakékoliv dívky, ženy, dámy, slečny. Linie i tvar obočí přímo vypráví o charakterových rysech, o osobnosti a dokonce nastíní, jak se chováme v partnerském vztahu. Co tedy o ženě říká její obočí?

Letem světem o současném trendu

Než přejdeme k řeči přírodního obočí, zastavme se na chvilku u současného trendu. Tedy žádné obočí. Vesměs mladinké ženy po celém světě začaly ve velkém holdovat zbavování se obočí úplně. Někomu to přijde naprosto děsivé a někdo jiný v tomto trendu spatřuje až uměleckou záležitost. Obzvláště pak v tetování obočí. Avšak ano, přiznejme si, že když v místech, kde přirozeně bývá obočí, není před namalováním vůbec nic, je netradiční až anomální. Ale jako vždy a u všeho jde o věc názoru. Nicméně, velmi se mi vryl do paměti komentář jednoho muže, který bez jakýchkoliv rozpaků pronesl na adresu absence obočí tuto památnou větu: „Co je tohle za logiku? Nejdřív si vy ženský oholíte obočí, abyste si ho pak domalovaly?“ … no, ne všechny.

Obloukové obočí (jednotný oblouk, většinou přechází z decentního rozšíření do zúžení)

Nezáleží na tom, co se ve vašem životě stalo. Vy se totiž umíte vypořádat se všemi obtížemi. Vždy najdete řešení, byť třeba alternativní a nebudete o jeho správnosti pochybovat. Přátelé a příbuzní vám věří. Máte organizační schopnosti. Ve své práci jste skutečný machr. Ve vztazích hraje klíčovou roli vaše živočišnost a vášeň. Váš partner ve vás má přesně toho, koho ve svém životě opravdu chtěl.

Jemně zaostřené obočí (mezi rozšířenější a užší částí je obočí lomené decentní špičkou)

Jste velmi pečlivá osoba. Vše dotahujete do konce a do sebemenších detailů. Vše děláte včas a kvalitně. Vaše motto pro život je: dívat se vždy dopředu. Jste pozorná, kreativní a sebejistá.  Máte dokonalý smysl pro harmonii a krásu. Možná jste již úspěšnou umělkyní, designérkou, či stylistkou. Ve vztahu jste otevřená. Vaši vynalézavost a nepředvídatelnost vám může leckdo závidět. Váš partner má štěstí, jste opravdovou výhrou.

Výrazně zaostřené obočí

Máte křehkou a jemnou duši. Jste otevřená a společenská. Snadno získáváte nové přátele a často jste "duší společnosti". Vždy ráda pomáháte druhým, posloucháte pečlivě a jste připravena pomoci i v jednu hodinu ráno. Jste současně milovaná a oceňovaná. Lidé obdivují vaše přirozené kouzlo a přitažlivost, které si nevšimnete mnohdy ani vy sama. Romantika ve vztazích je hlavní věc, kterou potřebujete. Čekáte na pohádku a kouzlo. Nejdůležitější je pro vás to, že váš partner podporuje a respektuje vaši romantickou povahu.

Rovné (bez výrazného zakřivení)

Jste velmi sebejistá. Nemáte zájem o názory ostatních, vy sama víte, co stojí za to a co ne. Víte, jak dosáhnout vlastních cílů. Nejzajímavější člověk jste pro sebe vlastně vy sama. Ale nikoliv sebestředně a arogantně, jak to může mnohdy na okolí působit. Pracujete na sobě a souzníte se svým nitrem právě proto, že se neustále snažíte být lepším člověkem.  Ve vztahu s partnerem se váš egoismus upozaďuje. Avšak souhlasíte pouze s tím nejlepším, proto by váš partner měl být ve vašich očích dokonalý.

Postupně se zužující

Vaše zodpovědnost a šlechetnost jsou záviděníhodné. Máte vrozený cit pro spravedlnost. Velmi často však chcete "spasit" celý svět. A to nelze. Máte obrovskou trpělivost a ta vám pomáhá hodně hlavně ve vaší práci. Kolegové si vás velmi váží. Ve vztahu jste ideální parketou. Potěší vás totiž i drobné projevy lásky a maličkosti. Nepotřebujete modré z nebe, těšíte se upřímně z toho, co máte.

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.2.2020 15:07

Zajímavý článek, otázka je, o je na tom pravdy:) Myslím, že žádné, nebo tenké obočí nevypadá dobře, to je trend dob minulých. Nemám dokonalé obočí, ale nechávám si ho pravidelně upravovat a obarvovat od kosmetičky a jsem ráda, že nemusím podstupovat žádné tetování. Nevypadá to přirozeně a některé ženy mají tendenci to dost přehánět.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip