Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Žďárský zámek díky velkému zájmu zopakuje večerní prohlídky v duchu baroka

Žďárský zámek díky velkému zájmu zopakuje večerní prohlídky v duchu baroka

17.2.2020 - redakce Babinet.cz

Přeneste se během humorných výpravných scén do barokní kuchyně, dámského salonku nebo na zkoušku barokní operní árie.

Návštěvníci přicházejí k velkým dřevěným vratům, která jim po chvíli otevírá lokaj. Ten už netrpělivě čeká na pomocníky. Přijela totiž baronka pověstná svou prudkou povahou, a tak je celý zámek na nohou. „Návštěvníky večerních prohlídek zavedlo služebnictvo do kuchyně provoněné pečení s čočkou nakyselo a vejcem, koláčem s lesním ovocem nebo pšenicí s mákem. Pak zavítali do dámského salonku, kde nahlédli doslova pod sukně nádherných barokních šatů. Navštívili také pana barona, který se právě nechával zvěčnit na malířském plátně nebo operního pěvce připravujícího se na své vystoupení pod nádherným malovaným stropem z 18. století,“ popisuje děj prohlídek hlavní organizátorka akce, Martina Schutová. Zámek byl po dva večery osvětlen stovkami svíček, loučí i ohňů. Pro výzdobu byly použity historické motivy z barokní doby. „Ze zpětné vazby od našich návštěvníků víme, že většina z nich oceňuje možnost nahlédnout do běžně nepřístupných prostor zámku, nadšeni byli také z bohatých barokních kostýmů zapůjčených v Horáckém divadle Jihlava a v neposlední řadě obdivovali také odolnost herců v kostýmech proti zimě,“ dodává s úsměvem Martina Schutová.

Díky velkému zájmu ze strany návštěvníků se organizátoři rozhodli večerní prohlídky zopakovat, a to v pátek 28. 2. od 16:00 do 21:30 hodin. Doporučujeme udělat včasnou rezervaci na webu www.zamekzdar.cz.

Více informací o programu najdete na www.zamekzdar.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip