Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Dítě jako vánoční zázrak? Reprodukční medicína pomáhá celoročně

Dítě jako vánoční zázrak? Reprodukční medicína pomáhá celoročně

17.12.2019 - redakce Babinet.cz

O svátcích by měla být rodina pohromadě, ale vám stále někdo chybí? Problémy s plodností řeší zhruba 10–15 % párů v Česku a v období Vánoc na ně víc než kdy jindy doléhá, že jsou jen dva, a ne tři.

Nebojte se vyhledat pomoc

Cesta za vytouženým miminkem může být dlouhá a náročná, všechno jde ale líp, pokud na to nejste sami. Jestliže se o dítě neúspěšně snažíte 6–12 měsíců nebo déle, reprodukční medicína může pomoct. Návštěvu reprodukční kliniky určitě zbytečně neodkládejte. Čím dřív přijdete, tím spíš. V Repromedě vědí, čím procházíte, a tak k vám budou přistupovat lidsky, diskrétně a s maximální vstřícností. Každému kroku předchází konzultace, kde se můžete zeptat na cokoliv, co vám není jasné nebo z čeho máte obavy.

Léčba přímo pro vás, žádné univerzální postupy

Otěhotnět po třicítce, po letech stresu nebo zdravotních komplikací není vždy snadné, a proto existují vyšetření, díky kterým lékaři zjistí příčinu neplodnosti a navrhnou ideální léčbu. Všeobecně známé umělé oplodnění (IVF) není jedinou možností. Existují také alternativní metody bez intenzivní hormonální stimulace a doplňková léčba akupunkturou, bylinkami nebo biorezonancí.

Tisíce příběhů se šťastným koncem

Spousta párů by si přála pod stromeček pozitivní těhotenský test. Renátě a Martinovi se to díky Repromedě na Vánoce 2018 splnilo. Na pomoc se obrátili kvůli dědičnému onemocnění partnera a podstoupili umělé oplodnění. Následovalo čekání na výsledky testování embryí, které mělo vyloučit genetické vady. Naštěstí se podařilo určit jedno zdravé embryo a z něj se v srpnu narodila krásná a zdravá Eliška.

Za 20 let své existence pomohla Repromeda na svět více než 5 000 dětí. Na pobočkách v Brně a Ostravě nabízí nejen zmíněné metody asistované reprodukce, ale i špičková genetická vyšetření, která ještě zvyšují šanci na úspěch. Dále zajišťuje náhradní mateřství nebo zmrazení pohlavních buněk pro budoucí použití.

Prožijte klidné svátky a buďte trpěliví

Vánoce jsou velmi emoční období roku a reprodukční kliniky potvrzují, že v něm přibývá zájemců o asistovanou reprodukci. Lidé často očekávají zázraky, jsou netrpěliví a nejsou připraveni na komplikace. Přitom to nejlepší, co můžete pro své budoucí miminko udělat, je zůstat o Vánocích v klidu, odpočinout si v kruhu svých blízkých a poté s čistou hlavou navštívit profesionály.

Více informací o tom, jak probíhá cesta k úspěšnému početí, se dočtete na stránkách Repromedy. Dozvíte se podrobnosti o jednotlivých metodách léčby a přečíst si můžete i příběhy párů, které se dočkaly svého malého zázraku. Příští šťastný příběh z Repromedy může být o vaší rodině.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz