Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Může existovat přátelství mezi mužem a ženou?

Může existovat přátelství mezi mužem a ženou?

4.12.2019 - redakce Babinet.cz

Hedvika se ptá:

Ahoj, ráda bych se zeptala zda může být přátelství mezi mužem a ženou? Přišla jsem na to, že se manžel vídá s jinou ženou, tajil to  a teď tvrdí, že je to jen kamarádka. Lže?
Díky za odpověď.

Zdravím Tě srdečně, Hedviko.
Tvůj manžel lhát nutně nemusí, protože přátelství - a nejspíše máš na mysli kamarádství - mezi ženou a mužem existovat určitě může, ačkoliv to přesto bude na některé straně, a třeba i na obou "jiskřit". Ani v tomto případě ale přesto nemusí vůbec k ničemu "závadnému" dojít, osobně mám takovéto vztahy dva (taky to někdy "jiskří", ale nikdy to nebylo nic víc a víme, že ani nebude) a nikoho dalšího to neohrožuje a ničemu to nevadí. Pokud to vadí Tobě u Tvého manžela a tajil to, tak to může mít jiné možné příčiny (může se třeba bát Tvé přehnané reakce), a pak záleží na tom, zdali je to opravdu kamarádka, ale do hlavy Tvého muže samozřejmě nevidím. Nepíšeš, jak jste jinak spokojeni ve svém vztahu, co společně podnikáte, jaké společné zájmy máte a podobně... Každopádně - obyčejné kamarádství fungovat může, ačkoliv jsou to dva lidé, kteří jsou si nějak sympatičtí. Určitě to za běžných okolností nemusí znamenat žádnou nevěru, to jistě ne, to celé záleží na mnoha faktorech, kterými jsou mimojiné i spokojenost ve stávajícím vztahu a vzájemný respekt obou partnerů. Určitým měřítkem může být například i to, kdyby byl Tvůj muž ochoten Tě klidně pozvat na společnou párty i s dotyčnou kamarádkou - ale prosím, nenuť jej do toho, to by asi nefungovalo. Myslím, že jestliže jinak máte vztah v pohodě, tak není potřeba se v něčem zbytečně "rýpat" a užívat si všeho pěkného, co spolu máte. A jinak - když už tu píšu o setkávání se s jinými ženami - tak osobně se denně setkávám s několika ženami a nenapadlo by mne po nich chtít cokoli, co by mělo narušit moje soukromí a můj současný vážný vztah. Prosím, pozdravuj manžela a mějte se oba moc pěkně. Tak - a teď se ještě opravím: Takové vztahy nemám dva, ale tři - a přesto to neznamená nic, co by mohlo nebo mělo jakkoliv ovlivnit můj vzah s mojí partnerkou.

Libor Skýpala

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz