Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte makovou kuchařku a makový olej

Vyhrajte makovou kuchařku a makový olej

18.8.2019 - redakce Babinet.cz

Právě teď dozrává mnoho druhů ovoce, které láká náš mlsný jazýček. Navíc díky lokálním zdrojům se k nám dostane ovoce čerstvé a plně vyzrálé. Žně pak musejí mít ti, kteří si pěstují ovoce na vlastních zahrádkách nebo mají milé sousedy, kteří se s nimi rozdělí. Letní recepty v článku mají společné dvě věci – místní surovinu a mák, který se nyní také sklízí.

Vyzkoušejte zajímavý makový recept a zároveň si zasoutěžte o makovou kuchařku a makový olej! Hrajte se o 3 balíčky.

Matcha zmrzlina s ostružinami a mákem

Při přípravě domácí zmrzliny se rozhodně nevyplatí šetřit na ingrediencích. Zmrzlina se zeleným čajem, banánem, ostružinami a mákem je plná osvěžení a energie. Připravte si takovou „zmrzlinovou bombu“ i doma.

Recept:

6 osob

15 minut + 6 hodin na zmražení

  • 3 banány
  • 150 ml smetany ke šlehání
  • 1 lžíce cukru moučka
  • 8-12 g matcha čaje
  • 100 g přes noc namočeného máku v celku
  • hrst ostružin

Veškeré ingredience kromě máku a ostružin smíchejte ve výkonném robotu. Směs vlijte do formiček na nanuky (nechte od okraje alespoň 4 cm) a do každé formičky sem tam zamáčkněte pár ostružin. Hotové nanuky vložte do mrazáku a nechejte zhruba hodinu tuhnout. Po hodině nanuky vyjměte a  dosypejte formičky makovými semínky, uhlaďte a vložte zpět do mrazáku.  Po pár hodinách v mrazáku můžete podávat.

Tip: Místo ostružin můžete použít i jiné sezónní ovoce.

Pro makové recepty používejte čerstvý kvalitní mák, nejlépe takový, který je označen Českou cechovní normou. Více informací o naší české tradiční plodině a další makové recepty a také odpověď na soutěžní otázku najdete na www.nasmodrymak.cz.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Ludmila Zakopalová - Zlín, Štěrbová Mirka - Paskov, Pavlína Jasoňková - Otice

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Lepina
10.9.2019 19:47

Škoda, že soutěž o makový olej již skončila. Registrovala jsem se totiž až dnes. Makový olej jsem poprvé poznala letos koncem léta.

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip