Babinet.cz  /  Soutěže  /  Jste finanční běžkyně, jogínka nebo plavkyně?

Jste finanční běžkyně, jogínka nebo plavkyně?

5.8.2019 - redakce Babinet.cz

V životě každého hrají roli peníze. Chcete si ověřit, jakou roli hrají peníze ve vašem životě? Vnímáte je jako prostředek k získání něčeho potřebného a chtěného, nebo jsou pro vás cílem samotným? Sledujete stav svých financí, zvažujete každý výdaj, nebo zastáváte názor, že peníze jsou od toho, aby se utrácely? A nakolik důvěřujete finančním institucím a jednotlivým produktům, které nabízejí? Každý jsme jiný a rozdílně přistupujeme i ke své peněžence.

Otestujte se v následujícím finančně sportovním kvízu. U každé otázky vyberte odpověď, která Vám nejvíce vyhovuje a sečtěte body uvedené u vybraných odpovědí. Výsledný součet vám ukáže, který profil vám nejlépe odpovídá:

 

VYHODNOCENÍ:

do 49 bodů      tenistka

50-69 bodů     běžkyně

70-79 bodů     motorkářka

80-109 bodů   plavkyně

110 bodů        jogínka

Podrobný popis toho, co vámi vybraný profil znamená, co je pro něj charakteristické a jaká doporučení jsou pro vás nejlepší, najdete v samostatném článku ZDE

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
VYHODNOCENÍ: do 49 bodů tenista 50-69 bodů běžec 70-79 bodů motorkář 80-109 bodů plavkyně 110 bodů jogínka Zde najdete základní informace, vztahující se k jednotlivým výsledkům. Podrobnější popis jednotlivých profilů najdete v tomto článku Tenista: I když jeho hra připadá nahodilá, vše má promyšleno. Má strategii a cíl pro každý set. Za jeho hrou je těžký trénink. Všechny špatné „nabídky“ vyhodnotí a odpálkuje. Dokáže reagovat i na nenadálé situace. Má pocit, že půjčka může zkvalitnit jeho život. Je však především rozvážný, zkušený a spořivý člověk. Peníze si zásadně půjčuje od banky (59%). Vede si rodinný rozpočet (64 %), v papírové formě nebo v internetovém bankovnictví. Běžec: Běží, překoná vše, co mu trasa připraví pod nohy. Není pro něj důležité vysoké skóre ani počet naběhaných kilometrů. Rád si hlídá tep a užívá si prostředí svých tras. Jeho názorem je, že půjčka patří k životu. Půjčuje si bez hlubších úvah, považuje půjčku za přijatelné řešení. Peníze pro něho nejsou v životě zas tak důležité. První půjčka byla hypotéka. Hlídá si své výdaje, má přehled. Buď v internetovém bankovnictví (60 %) nebo v papírové formě (42 %). Motorkář: Má rád rychlost a riziko. Život (peníze) je od toho, aby se žil na hraně. Nemá rád stereotyp a nechce mít vše dopředu nalinkované. Žije daným okamžikem a vychutnává si ho se vším, co mu nabízí. Zachází s penězi skutečně spontánně. Peníze byly a budou. Peníze jsou k tomu, aby se utrácely (89 %). Výdaje nezvažuje. Silně touží více ušetřit (až 88 %). Nejvíce ze všech (segmentů) ho baví vydělávat a množit peníze (56 %). První půjčka byla na auto. Ze všech (segmentů) nejméně spoří. Dost sleduje své finanční pohyby v internetovém bankovnictví (63 %). Jogínka: Je člověk spíše duchovní, nezakládá si na materiálních hodnotách. K životu jí stačí to, co má. Ke každému pohybu přistupuje s opatrností a jemností. Je si vědoma každého svalu v těle, stejně jako každého pohybu na jejím účtu. Nikdy nejedná zbrkle ani nahodile, raději vše dvakrát zváží, než udělá jedinou chybu. Nepůjčuje si u banky, je dosti opatrná. Nadprůměrně zvažuje každý výdaj (až 67 %). Potřebuje mít velkou finanční rezervu (76 %). Ze všech (segmentů) nejvíce spoří. Nikdy si na nic nepůjčila (30 %). Pokud ano, tak spíš od rodiny než od banky. Má své finance pod kontrolou, má přehled. Používá k tomu internetové bankovnictví (58 %), papírovou formu (39 %), nebo to má v hlavě (35 %) Plavkyně: Rekreační plavání přináší klid a nevyžaduje žádnou větší námahu. Proto i plavkyně proplouvá životem bez větších zádrhelů. Nezáleží jí na počtu uplavaných bazénu, nechává se spíše unášet proudem, nebo se houpe na vlnách moře. Nic kolem neřeší. Ví, že kdyby nastal problém, má kolem sebe lidi, kteří ji hodí záchranný kruh. K půjčkám je spíše lhostejná. Nepůjčuje si u banky, protože k tomu nemá důvod. Peníze pro ni nejsou v životě zas tak důležité. Nepamatuje si na svoji první půjčku v životě (36%). Pokud někdy potřebovala peníze, tak si půjčila od rodičů.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip