Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Mojito, Hugo, Kir Royal a další… Skvělý drink na zahradní party vykouzlíte za pár vteřin. Třeba i BIO

Mojito, Hugo, Kir Royal a další… Skvělý drink na zahradní party vykouzlíte za pár vteřin. Třeba i BIO

1.8.2019 - redakce Babinet.cz

Nečekaně osvěžující, lahodné a některé i kaloricky milosrdné. Tak by se daly stručně charakterizovat jednoduché letní drinky, které si snadno umícháte doma. Jejich příprava vám zabere asi dvě minuty, popíjet je na zahradní party s přáteli můžete třeba celý večer.

Muddler, strainer, sítko, odměrky, stříkací láhev… Pomůcky, bez nichž se žádný správný barman neobejde. Vy však ano! Skvělé koktejly připravíte doma během několika málo minut. Naučte se připravovat pár základních drinků a na příští zahradní slavnosti ohromte své hosty.

Pokud jste trémistka a nejdete do ničeho bez přípravy, plus pro vás. Učení a trénink budou v tomto případě výjimečně zábavné. Zkoušet, jaký koktejl bude nejlepší a v jakém poměru namíchat suroviny, je jednoznačně veselejší úkol, než shánět grilovací uhlí a židle pro hosty. (Možná by stálo za to přizvat si pár kamarádek i do této fáze.)

Nejdůležitější surovinou barmanů je, možná překvapivě, led. (Říkali jsme vám, že to nebude těžké. ;-)) Připravte si ho pořádnou zásobu. Co nespotřebujete dovnitř drinků, můžete využít na zchlazení skleniček. Neméně důležité jsou i bylinky nebo kousky citronu či zeleniny na ozdobení sklenky.

Máte-li doma šejkr, připravte si jej také (i když to jde i bez něj). Použít ho můžete k promíchání jednotlivých ingrediencí, například sirupu s nadrceným ledem a alkoholem. Nikdy však do šejkru nedávejte sycené nápoje, tedy alespoň pokud nechcete mít koktejlem vymalovanou kuchyň. Sodovku nebo šumivé víno dolévejte až po přelití surovin z šejkru do sklenky.

Jde to i BIO

Dobrou zprávu máme pro příznivce zdravého životního stylu. Kitl, výrobce tradičních bylinných a ovocných sirupů, představil novinku letošního roku. Je jí Okurkový Syrob, první v BIO kvalitě na českém trhu. Koupit jej můžete ve vybraných prodejnách zdravé výživy, supermarketech, v jablonecké podnikové prodejně Kitl a na eshopu www.kitl.cz.

Máte vše připraveno? Tak jdeme na to.

Kir Royal

Na dno sektové skleničky nalijte černorybízový Syrob Kitl a poté dolijte vychlazené šumivé víno. Pokud chcete dosáhnout zajímavého kontrastního efektu, zkuste sekt dolévat pomalu po straně skleničky. Tím zachováte obě ingredience oddělené.

Bezový koktejl HUGO

Vymačkejte šťávu z limetky a čerstvou mátu podrťte s ledem a bezovým Syrobem. Pečlivě promíchejte a přidejte Prosecco nebo jiné šumivé víno a perlivou vodu. Sklenku ozdobte limetkou.

Zázvorový Dark Stormy

Do servírovací sklenice nalijte zázvorový Syrob Kitl, led a vychlazenou sodu. Na závěr přidejte velkého panáka Bacardi Black. Ozdobte plátky zázvoru a limetky.

Okurkové Virgin Mojito

Podrťte čerstvou mátu, limetku a led. Zakápněte BIO okurkovým Syrobem Kitl a přidejte podle chuti kvalitní bílý rum nebo vodku. Zbytek doplňte vychlazenou perlivou vodou. Skleničku můžete ozdobit snítkou máty nebo kouskem limetky či okurky.

Tyto a další recepty na limonády a koktejly najdete na Kitl.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip