Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  12 věcí, které dělají šťastně zamilované páry. Patříte mezi ně?

12 věcí, které dělají šťastně zamilované páry. Patříte mezi ně?

20.7.2019 - redakce Babinet.cz

Možná jste s někým už dlouho ve vztahu, ale máte určité pochybnosti o vaší budoucnosti. Následující věci dělají podle expertů jen ty páry, které jsou opravdu šťastné. Jestli se můžete podepsat alespoň pod tři body, váš vztah určitě není zralý na rozchod.

1. Respektují, že každý člověk potřebuje svůj prostor. A to i v partnerství. Je v pořádku sdílet intimitu, ale každý si občas potřebuje vydechnout, mít čas na svoje koníčky, práci, kamarády. Každý člověk zkrátka potřebuje být nějaký čas bez partnera.

2. Mají společný aspoň jeden koníček. I když, jak bylo řečeno, potřebuje mít každý člověk svůj vlastní prostor, je dobré, aby měli partneři společný alespoň jedno hobby, aktivitu, kterou mohou dělat společně. Je to velmi stmelující.

3. Tráví spolu dovolenou. I když si na sebe vytvoří čas každý den, co pracují, tak si jsou schopni vytvořit nějaký čas na sebe. A to je právě společná dovolená, nebo společně strávené volno. Někdy mohou udělat výjimku, ale většinou si plánují dovolenou společně, bok po boku.

4. Neulehnou do postele naštvaní. Všechny hádky a konflikty řeší s předstihem tehdy, když je potřeba je vyřešit. Vždycky je lepší neshody řešit ještě před tím, než ulehnou do peřin. Hádky tedy nezatahují do intimní oblasti ani do ložnice. To by mělo být jejich společné útočiště, tak proč tam zatahovat jakékoliv konfrontace?

5. Vyznávají si pravidelně lásku. Ano, možná to bude znít jako klišé, ale je krásné slyšet druhého říci „miluji tě“, a to bez ohledu na to, kolikrát to jeden z nich uslyší. Kdyby to nebyla pravda, neříkali by to. Každý nový den to už přece být pravda nemusí. Jde o romantické gesto vyjádřené slovy. Vyznání lásky svému partnerovi by je běžnou součástí jejich života.

6. Rádi se spolu najedí. Ať jde o společnou večeři, nebo oběd. Šťastné páry spolu rády tráví čas při jídle. Mohou si říci, co je nového, pobavit se o nějakém tématu. Zkrátka si vychutnávají tyto společné okamžiky.

7. Podporují se ve svých cílech a snech. Bez ohledu na to, co to je, jsou druhému oporou. K tomu snad není co dodat. Jestli druhého nepodporujete v tom, čeho se snaží dosáhnout a nechcete pro něj to nejlepší, je na čase zamyslet se nad tím, proč s druhým vlastně jste.

8. Oba partneři mají nezávislý život na tom druhém. To znamená, že každý má nějaké svoje zájmy, které ten druhý nemá, anebo se věnuje projektu, kterého ten druhý není součástí.

9. Vzájemně si důvěřují a věří si. To je základ. Navíc se snaží ve svém vztahu co nejvíc potlačit žárlivost. Jejich vztah je plný důvěry a mohou se jeden na druhého spolehnout. Na svém vztahu v tomto ohledu neustále pracují.

10. Střídají se v domácích pracích, anebo je dělají společně. Není nic horšího, než když domácí práce dělá jenom jeden. Sice se tak vždy lidé mohou domluvit, ovšem nikdy by to nemělo být úplně nevyvážené. Šťastné páry společně rádi uklízí, vaří, nebo dělají společně jiné povinnosti.

11. Projevují si malá, avšak romantická gesta. Nemusí si zrovna nakupovat drahé oblečení, diamanty, nebo mobilní telefony. Lásku a romantické dárky vnímají úplně jinak. Opravdu šťastné páry si projevují lásku tak, že se ptají, jestli ten druhý něco nepotřebuje, nebo druhému nabídnou masáž zad, či pro něj přichystají překvapení. Někdy potěší malé gesto, které je zdarma, víc než drahé dárky…

12. Nezůstávají stát na místě, co se týká jejich vývoje. Naopak rostou bok po boku, ani jeden druhého nebrzdí v jeho růstu. Je opravdu skličující být po boku partnera, díky kterému stojíte na místě – nepotěší ani, když stojí na místě on, namísto aby se rozvíjel. Nemělo by se stát, aby se jeden z partnerů cítil mnohem lépe jako nezadaný.

Zdroj:  Bright Side

 

Napsala ŠT

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip