Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Přibalte si na dovolenou televizi

Přibalte si na dovolenou televizi

28.6.2019 - redakce Babinet.cz

V létě k moři, nebo třeba na trip do rakouských Alp. Již druhým rokem je možné s sebou na dovolenou přibalit i televizi. V Evropské unii už totiž televizní hranice neplatí. Internetové televize jsou tak dostupné nejen ve všech koutech České republiky, ale také ve 28 členských zemích EU.

Jediné, co je ke sledování televize přes internet potřeba, je dostatečně rychlé internetové připojení. Ani drahých dat se nemusíte bát. Na kvalitní Wi-Fi dnes narazíte kromě hotelů i ve většině apartmánů či kempů. Na chytrých telefonech můžete televizi sledovat díky výhodným datovým tarifům, případně si v zahraničí koupit předplacenou kartu s neomezenými daty.

Češi si televizi na dovolené oblíbili

Podle průzkumu značná část Čechů vlastnících internetovou televizi využije možnost jejího sledování v zahraničí. „Už v minulém roce jsme zaznamenali, že naši zákazníci sledovali televizi prakticky ze všech zemí Evropské unie. Přibližně každý desátý si DIGI TV na dovolené v zahraničí pustil. Díky velké oblibě předpokládáme, že letos budou tuto možnost využívat ještě více,“ říká Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb DIGI TV.

Počítač, tablet nebo mobil? Vybere si celá rodina

Zatímco v minulém roce si Češi na televizi na dovolené teprve zvykali, letos bude patřit k základním věcem, kterou si s sebou přibalí. Velkou televizi sice nechají doma, ale na cestách o nic ze svých oblíbených pořadů nepřijdou.  Už proto, že televizi přes internet je možné sledovat i na mobilních zařízeních, a to na počítači, tabletu či chytrém telefonu a klidně na všech najednou. Každý člen rodiny se tak i na dovolené může dívat v klidu na svůj program, bez řečí a hádek. Tuto vlastnost ocení především děti, kdy si po dni koupání v moři, případně po výšlapu v horách či památkách, mohou v klidu pustit oblíbenou pohádku.

Nebuďte otrokem TV programu

A to není vše. „Libovolný pořad si zákazníci díky funkci DIGI TV Přehrání od začátku můžou v klidu pustit, i když nestíhají začátek. Jedinečnou funkcí je bezesporu i Archiv zpětného zhlédnutí. Na film, seriál či jiný pořad se tak můžete podívat ještě sedm dní po jeho odvysílání. Definitivně tedy přestáváte být otroky televizního programu, v klidu si užijete slunné dovolenkové dny a večery můžete strávit u romantického filmu,“ doporučuje Iveta Šlapalová.

Televize přes internet

Televize přes internet – umožňuje plnohodnotný příjem televizních programů ve vysoké kvalitě prostřednictvím internetového připojení. Internetová TV má funkce, které žádný jiný způsob příjmu televizního signálu nenabízí.

Poskytovatelů televize přes internet je v České republice více.  Jedním z největších je DIGI TV s více než 100 programy, kdy většina z nich je v HD rozlišení. V jeho nabídce programů si vybere celá rodina, populární je u fotbalových a tenisových fanoušků kvůli exkluzivnímu vysílání evropských fotbalových lig a turnajů ATP na vlastních stanicích DIGI Sport. V nabídce jsou samozřejmě všechny české televizní stanice ČT, Novy i Primy. Nechybí ani filmové kanály jako například HBO, Cinemax či Filmbox, dokumentární Discovery, National Geographic, Nat Geo Wild, Animal Planet, Viasat History apod. Ale vyberou si také děti ze stanic jako Disney Channel, Cartoon Network, CS Mini a mnoho dalších.

Výhody televize přes internet

Internetová TV má funkce, které žádný jiný způsob příjmu televizního signálu nenabízí.

Archiv odvysílaných pořadů – všechny programy si lze pustit zpětně ještě 7 dní po odvysílání. Pokud Váš oblíbený pořad dávali v pondělí, ale vy se z výletu vrátíte až v pátek, můžete si pořad v klidu přehrát.

Přehrání pořadu od začátku – včetně možnosti pozastavení či přetáčení určitých částí. Pokud si na dovolené chcete pustit oblíbený film, ale nestíháte jeho začátek, nemusíte smutnit. Stačí si pořad pustit od začátku. A pokud musíte uprostřed děje na toaletu, využijte funkci pozastavení. V tomto režimu můžete snadno přeskakovat reklamy a pasáže, které vás prostě nebaví.

Sledování až na 4 zařízeních – TV, PC, tablety, mobilní telefony. Máte čtyřčlennou rodinu, ale každý se chcete dívat na jiný program? V klidu pusťte dětem na tabletu pohádky a vy můžete sledovat třeba akční film na vašem notebooku.

Snadné nahrávání – stiskem jednoho tlačítka si můžete pořad nahrát a uložit až na 30 dní. Nepřijdete tak o jediný díl vašeho oblíbeného seriálu.

 

Jak se snadno a levně připojíte k internetu v zahraničí

Televizi přes internet je možné sledovat na dovolené po celé Evropské unii, stačí pouze kvalitní připojení k internetu. Ale jak se v zahraničí dostanete k internetu, když data z ČR nestačí? Tahle otázka vás trápit nemusí. Je tu mnoho dalších variant. Pokud vám nestačí datový balíček, který máte běžně ve svém telefonu a je možné ho využívat v zemích EU stejně jako v ČR, nabízí se mnoho dalších variant, jak DIGI TV v zahraničí sledovat. Nejčastějším způsobem je připojení k Wi-Fi, kterou hotely už standardně bezplatně poskytují, případně zakoupení jednorázového datového balíčku či předplacené karty, která například s neomezenými daty v Chorvatsku vyjde jen na 240 Kč. Mobilní operátoři pak také nabízejí zajímavé služby jako je Vodafone Pass, která podporuje mobilní aplikaci DIGI2GO, případně nová nabídka neomezených dat na léto od T-mobilu,“ doporučuje a vysvětluje možnosti připojení Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb DIGI TV.

Wi-Fi připojení

Již ve většině hotelů, apartmánů a kempů v zahraničí je Wi-Fi připojení samozřejmostí. Už tak nemusíte stahovat filmy před dovolenou, stačí si vzít s sebou notebook a na něm sledovat DIGI TV, od letošního jara v novém uživatelsky příjemném rozhraní.

Předplacené karty

Telefonní operátoři v rámci svých služeb nabízejí předplacené datové karty, které je možné koupit právě například na dovolenou do zahraničí. Není nutností však takovou kartu kupovat v České republice. Levnější a výhodnější předplacené karty můžete pořídit právě až v místě vaší dovolené. Například v oblíbeném Chorvatsku můžete předplacenou kartu s neomezenými daty pořídit za 240 Kč na první čerpací stanici, kterou po cestě potkáte.

Jednorázové datové balíčky

Další možností je pořídit si tzv. jednorázový datový balíček, který čeští operátoři nabízejí v rámci Evropské unie. Balíček je možné jednorázově dokoupit k již stávajícímu paušálnímu mobilnímu tarifu.

Vodafone Pass

Vodafone dlouhodobě nabízí službu Vodafone Pass, která podporuje nejrůznější aplikace v telefonu. Jednou z nich je i aplikace DIGI2GO. Zákazníci tak mají možnost za jeden poplatek sledovat DIGI TV na internetu bez omezení, žádná data z tarifu se jim v rámci této služby nečerpají.

Neomezená data na léto

Na prázdninové období spustil T-mobile nabídku neomezeného internetu v telefonu. Od 20. června do 31. srpna mohou všichni majitelé paušálních tarifů i předplacených karet aktivovat nový balíček Neomezená data na léto. Balíček s neomezeným datovým limitem je platný po dobu 30 dní a je možné jej aktivovat opakovaně.

Přehled zemí, kde můžete sledovat vaši internetovou televizi

Už přes rok, konkrétně od 1. dubna 2018 můžete sledovat vysílání internetové televize nejen v ČR, ale zároveň ve všech 28 členských státech Evropské unie. Změnu umožnilo zrušení tzv. geoblokace, tedy zablokování služby mimo zemi, kde si ji objednáte. „Naši zákazníci zrušení geoblokace velmi oceňují. V letních měsících minulého roku jsme zaznamenali, že sledovali naší televizi prakticky ze všech zemí Evropské unie,“ říká Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb DIGI TV.

Internetovou televizi tak mohou Češi bez potíží sledovat na dovolených v následujících zemích:

Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko,  Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko,  Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie.

--------------------------------------------------------------------------------

O DIGI CZ

Televizní a mobilní operátor DIGI CZ nabízí divákům v ČR služby satelitní televize a televize přes internet pod obchodní značkou DIGI TV. V jejich programové nabídce jsou kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také exkluzivní sportovní obsah na oblíbených kanálech DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a 4 HD. Ty obsahují například fotbalovou anglickou Premier League, německou Bundesligu, italskou Sérii A, španělskou LaLigu nebo tenisové turnaje ATP. Služba DIGI2GO je podle nezávislého hodnocení Cnews.cz nejlepší televizí přes internet na českém trhu. DIGI CZ je také poskytovatelem pevného internetového připojení DIGI internet a pod značkou LAMA mobile nabízí mobilní volání a přenos dat. Společnost na českém trhu působí od roku 2006. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP, která rozvíjí a rozšiřuje nabídku jejích služeb. DIGI CZ je čistě českou společností a všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.8.2019 22:18

No nevím, na dovolené mám radši knížky:) i když je pravda, že na dovolené je konečně čas dohnat zmeškané díly seriálů a na těch já také ujíždím:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip