Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Začínáte-li s dietou, buďte v psychické pohodě

Začínáte-li s dietou, buďte v psychické pohodě

3.6.2019 - redakce Babinet.cz

Žena, která se rozhodne, že se zbaví svých nadbytečných kilogramů, by se měla v první řadě soustředit na pravidelnost a klid. Vystresovaný a podvyživený organismus totiž redukci špatně snáší. Zvláště důležitá je pravidelnost. Když se naučíme pravidelnosti ve stravě, dáváme tak organismus signál, že je všechno v pořádku a přísun potravy zajištěn. Pak nedojde k tomu, že si organismus uloží přijatou stravu ve formě tuků na horší časy. K čemuž dochází v případech, že celý den nic nejíme a večer jsme schopni spořádat celou ledničku.

Nejlepší je dieta na míru. Na tom se shoduje většina odborníků. Když už se někdo rozhodně, že chce své tělo opravdu změnit, měl by se poradit s odborníky, kteří mu připraví redukční program na míru. Nejenže by měl být opravdu účinný, ale dotyčný navíc bude i pod odborným dohledem.

Člověk by se měl na dietu náležitě připravit. Úspěch totiž závisí na mnoha věcech. Na předchozích stravovacích návycích, na psychické pohodě, na rytmu vašeho života, na vašem okolí a prostředí, ve kterém se pohybujete atd. Každopádně musí dieta začít v naprostém klidu. Špatný začátek diety je například po rozchodu s přítelem, po smrti někoho blízkého a podobně. Na dietu musíte své tělo i mysl připravit. Organismus se musí nejprve stabilizovat.

 

ree, doformy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip