Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Herečky hubnou podle zón nebo jako eskymáci

Herečky hubnou podle zón nebo jako eskymáci

31.5.2019 - redakce Babinet.cz

Hollywoodská hvězda Jennifer Aniston se vždy, když se cítí býti při těle, obrací na zónovou dietu. Tato dieta vyžaduje obezřetné zacházení s karbohydráty, tuky a proteiny. Je to dieta trochu více náročná na počítání. Její výhodou je ale fakt, že díky nízkému příjmu kalorií po ní zhubne téměř každý. Podstatou zónové diety je udržet hladinu inzulínu v těsných mezích, tj. v zóně, tedy ani příliš vysoko, ani příliš nízko. Toho se dá dosáhnout konzumací takových jídel, které obsahují vhodnou kombinaci bílkovin, sacharidů a tuků v poměru: 40 % sacharidů, 30 % bílkovin a 30 % tuků. Díky takovému způsobu stravování může tělo přeměňovat tuk na energii, s tak odbourávat tukové buňky.

To Salma Hayeková zvolila k udržení krásné postavy trochu jiný způsob – okopírovala jídelníček Eskymáků. Mezi pravidla této diety patří to, že musíte jíst množství bílkovin, hlavně ryby a mořské plody, povolené je také kuřecí maso. Denně musíte vypít dva litry bylinkového čaje nebo neperlivé vody. Vyhnout se musíte všem umělým dochucovadlům. Potraviny musíte jíst v jejich přirozeném stavu. Musíte si vytvořit přesný režim od snídaně až do večeře.

Mezi potraviny, které jsou při této dietě dovolené, jsou ty s vysokým podílem bílkovina a minimem tuků. Rybí filety, celozrnný chléb, dušená šunka, olivový olej, nízkotučné jogurty, plody moře, ovoce a zelenina.

Naopak zakázané jsou potraviny s velkým množstvím tuků a uhlohydrátů: olej, jehněčí maso, hovězí maso, hrách, čočka, plísňový sýr, koláče, vejce a sušenky.

 

Zdroj foto: Angela George, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18498251

ree, zdorj textu: doformy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip