Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Společenské hry utužují rodinné vztahy a zvyšují výkon mozku

Společenské hry utužují rodinné vztahy a zvyšují výkon mozku

23.1.2019 - redakce Babinet.cz

V poslední době se vrací boom společenských her. Každý rok vychazí mnoho nových nebo kvalitně přepracovaných již známých hry. Přináší zábavu, ale také hlavně utužují rodinné vztahy a zvyšují výkon mozku. Ideální způsob, jak strávit zimní večeř se svou rodinou.

Pozitivně ovlivňují děti

Dnes je doba, kdy děti nejčastěji tráví svůj volný čas u počítače nebo na mobilu. Ovšem pokud s nimi budete pravidelně hrát společenské hry a udržíte jejich zájem, snížíte možnou náchylnost k závislosti na internetu. Je to jednoduché. Během hry děti cítí mnoho emocí – radost, vztek, smutek, chtíč, strach nebo dokonce pocit síly. Díky tomu se lépe rozvijí osobnost dítěte a jeho přednosti. Zároveň se učí prohrávat, protože i to je v životě důležité zvládnout. Při výběru správné hry procvičuje i jemnou motoriku. Hraní her je pro děti taková radost, že si často pamatují tyto okamžiky až po celý život. Pro starší děti jsou vhodnější edukativní hry. Informace se předávají zábavnou formou a děti ani netuší, že se právě učí.

Utužují rodinné vztahy

V rodině často vázne komunikace. Lidé se odcizují a jsou neschopni odolat krizím, které život přináší. Společné zážitky jsou ten správný lék. Při hře jste všichni vtažení do děje, prožíváme napětí a radost. Hraní společenských her podporuje komunikaci a rozvíjení spolupráce. Důležitá je i pravidelnost, protože jedna hra vše nevyřeší. Pokud již hrajete pravidelně, určitě je také důležité často obměnit zásobu her, jinak se nám z toho stane spíš rutina a to určitě nechcete.

Je nutné zvážit, co od hry očekáváte

Společenské hry mohou pomoci i i dospělým. Pokud máte pocit, že se pohybujete v rutině, měli byste často hrát, jinak hrozí zakrnění mozku. Ovšem pokud chcete hrát hlavně pro tento důvod, doporučujeme hledat v sekci logické hry. Pokud od hry vyžadujete hlavně zábavu, zvolte zda-li chcete raději kratší hru nebo naopak celovečerní. S kým a kde chcete hrát? Volte podle věkového doporučení.

Skvělý tip na party

Zároveň je to zábavná aktivita pro vás a vaše přátelé. Často dokáží rozproudit větší zábavu než alkohol. Potěší jak malé dítě, tak naše prarodiče. V nabídkách na českých eshopech najdete až přes 4 000 společenských her a stále vznikají nové. Určitě je z čeho vybírat. Dokonce najdete sekci zvanou Party hry, kde najdete vhodné společenské hry na vaši oslavu. Můžete vybírat od klasických zábavních skupinových her, přes alkoholové hry až po lehce erotické.

 

Napsala Michaela Procházková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.3.2019 11:49

Naprosto souhlasím, společenské hry jsou fajn!:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip