Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak vybrat správnou sportovní podprsenku

Jak vybrat správnou sportovní podprsenku

13.1.2019 - redakce Babinet.cz

Novoroční předsevzetí si dávají dvě třetiny z nás. Nejčastěji se týkají hubnutí a zdravějšího životního stylu. S nimi souvisí zvýšený pohyb. Jenže než začnete sportovat, abyste shodila přebytečná povánoční kila, měla byste se nejprve vybavit vhodným oblečením a prádlem. Zejména výběr sportovní podprsenky nesmíte podcenit.

Je totiž velký rozdíl, zda budete běhat, nebo zvolíte klidnější pilates. Dobře zvolená podprsenka udrží vaše přednosti na místě a zabrání nežádoucímu poskakování při každém vašem pohybu. Pokud o svá ňadra nebudete dbát, můžete jim nehezky ublížit. Nežádoucí pohyb může způsobit bolest, potrhání vaziva a následný pokles poprsí. To je něco, čemu je lepší zabránit. Stačí, že na prsa působí s věkem přirozená gravitace.

Správná velikost je základ

„Pokud vyrazíte na nákup sportovní podprsenky, tak je velmi důležité zvolit správnou velikost,“ radí ženám Markéta Jiráčková, obchodní ředitelka předního českého výrobce prádla společnosti TIMO, a doplňuje: „Pokud patříte k obdařenějším ženám, tak zapomeňte na kompromisy a velikosti typu S či M a jim podobné. Zajděte raději do prodejny s prádlem, kde mají i větší velikosti. K dostání jsou zde také sportovní podprsenky, a to i s košíčky K.“

Když si budete podprsenku zkoušet, tak by vás neměla omezovat v pohybu a měla by umožňovat hluboké dýchání. Zkuste se v ní protáhnout a párkrát nadechnout a vydechnout. Zároveň je potřeba, aby byla dostatečně pevná a dodala prsům potřebnou oporu.

Jóga a strečink

Na „klidnější“ sporty, kde není rychlý pohyb, můžete zvolit podprsenku, která je určena pro nejnižší zátěž.  Oblíbená jóga, pilates anebo strečink totiž samy o sobě nedávají příliš důvodů k poskakování ňader. Sáhnout můžete tedy i po bezešvé podprsence. Ovšem ani v tomto případě si na sobě nenechávejte prádlo, které nosíte běžně, ale volte to sportovní.

Běh a kurty

Jestli potřebujete vybít energii a v novém roce si dáte za cíl zdolávat kilometr za kilometrem, či pokořit soupeře na kurtu, pak rozhodně volte podprsenku pro větší zátěž. Tedy tu, která je hodně pevná, má široká ramínka a košíčky jsou z elastické látky. Udrží prsa na místě a půjde jen o vaši výdrž a elán.

Dámy s extrémní zátěží

Pyšníte-li se bujným dekoltem, tak u vás je zátěží poprsí samo o sobě. Pevná podprsenka je nutností při jakémkoliv pohybu. Ale nemusíte se bát, dá se poměrně snadno sehnat a ve sportování vám nic nezabrání. Vybrat si můžete například u značky TIMO sportovní set Sporty Chic, který je k dostání v bílé a černé barvě a k dispozici je podprsenka s košíčky až do velikosti K. (Foto: podprsenka BeautyBra 1 139 Kč, kalhotky 419 Kč, TIMO)

Zda se vám podaří novoroční předsevzetí dodržet, je jen na vás. Jen mějte na mysli, že začátky bývají krušné a nejinak je tomu i u sportu. Získání fyzičky není zadarmo a shazování kil jde většinou o něco hůře než jejich získání. Nicméně vydržte a nenechte se odradit. Vašemu zdraví jedině prospěje, když budete v kondici. Díky správnému sportu se totiž můžete zbavit bolesti zad a endorfiny vám vykouzlí úsměv na tváři. Pohyb se časem stane zábavou a příjemným zpestřením týdne. Chce to jen vydržet a nevzdat se.

 

Zdroj: www.timo.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
29.1.2019 18:39

Dříve jsem sportovní podprsenku nikdy nenosila, jen normální. Poslední roky ji už nosím a je to rozdíl. Naštěstí já bujný dekolt nemám:), tak to mám s výběrem asi jednodušší. Pár značek jsem už vyzkoušela. Po Vánocích jsem si pořizovala nové sportovní oblečení od Cellbes, už jsem tam pár věcí kupovala a rovnou jsem zkusila i sportovní podprsenku a překvapivě mi sedla velmi dobře. Je příjemná při běhu i při józe:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip