Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Zina: Partner nikdy neřekne, že mě miluje! Zvažuju rozchod

Zina: Partner nikdy neřekne, že mě miluje! Zvažuju rozchod

5.1.2019 - redakce Babinet.cz

S mým přítelem jsme spolu už přes dva roky. Všechno je báječné a jsem si jistá, že nám to klape. Stěhovali jsme se k sobě hodně brzo a bylo až s podivem, jak dobře všechno funguje. Sedíme si naprosto ve všem. Shodujeme se na tom, že chceme časem dům, svatbu i velkou rodinu. Ale má to jeden zádrhel. Můj přítel mi nikdy neřekne, že mě miluje. Nevím, co si o tom mám myslet. To mě tedy nemiluje?

Páčím to z něj, ale leze to z něho jak z chlupaté deky, když už se uráčí to říct. Mně to však velmi chybí. Já potřebuju přesně tento projev citu. Co mi neřekne, jako by nebylo. Moje starší kamarádky, které jsou už nějakou dobu vdané, vidí můj problém jako banalitu. Pokud prý můj partner doma pomáhá, nekapou kohoutky, pracuje, nakupuje a umí mě k sobě přivinout, jsou právě tohle jeho projevy a důkazy lásky. Ale tohle mi přijde jako až moc povrchní vysvětlení. Láska se přece nezrcadlí v nekapajících kohoutcích. Já to jednoduše potřebuju slyšet. Ale on mi nechce vyjít vstříc. Všemožně mu nahrávám, ale on se nechytá. To, že mě má rád ne a ne říct. Netuším, proč s tím má takový problém. Myslela jsem si, že doby, kdy tohle muži neuměli říct, jsou už dávno pryč.

Z čeho mám však opravdové obavy je budoucnost. Když mi to neumí říct teď, jak to bude vypadat třeba po deseti letech manželství? Nechci si to ani představit. To se budu neustále o něžnosti doprošovat? Nikdy bych neřekla, že to může být tak zásadní problém. Ale ve mně tenhle problém zahnívá. Snažím se o tom s partnerem mluvit, ale on si vždycky najde nějakou kličku. Prý mi lásku ukazuje činy, ne slovy. Ale tohle se mi zdá jako rychlá výmluva, kterou používá, aby mi nemusel sdělovat skutečný důvod.

Zatím to nehodlám řešit nijak radikálně, ale vím, že s mou povahou a hladem po něžnostech to jednou bude velký kámen úrazu. Vůbec nechápu, jak se zralejší ženy mohou tak snadno spokojit s tím, že muž dává ženě náklonnost najevo tím, že pomůže v domácnosti. Jsem si jistá, že já se s tímhle nepopasuju. Leží mi to na srdci a pořád přemítám, jaké to jednou bez těch slov bude.

Zina, 24 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
9.2.2019 19:52

Zino, Zino, neže%nte se do manželství, počkejte, až dospějete. Vždyt vy jste ještě dítě. Promiňte, ale vaše starší a zralejší kamarádky mají pravdu. Pro život je důležité, jestli vám muž poskytuje pocit bezpečí , zázemí, pomoc. takových, kteří na vás budou chrlit slova o lásce jako z červené knihovny, ale za každým rohem vám budou zahýbat, nikdy vás neochrání, s nikdy v nich nebudete mít oporu a s narozením dítěte vám utečou, takových najdete na každé rušnější ulici řadu. Pro život to není důležité. Naučte se lásku vašeho partnera číst z jeho činů. Už jen z toho, co jste popsala, je jasné, že vás rád má a že mu na vás záleží. Patrně pochází z rodiny, kde se nepovažovalo za dobré projevovat city slovně. Možná byste se divila, ale takových rodin je mnoho. To vůbec neznamená, že spolu nemůžete mít krásný, stabilní a oboustranně obohacující vztah. Zajímá se o to, jaký jste měla den, co vás trápí, co vám dělá radost? Stýská se mu po vás, když s vámi není? Má o vás strach, když ležíte ve vysokých horečkách, nebo když se zraníte? Snaží se vám pomoci, pečuj o vás? Ty formy, jimiž vám váš přítel projevuje lásku, nejsou povrchní. Jen tak vyslovovaná slova ano.

Verrrr
14.5.2019 13:53

Naprosto souhlasím s:kolcava! Slovo Miluji tě není k životu a šťastnému vztahu důležité! Já mám také chlapa, který mi to neříká, ze začátku jsem si také řikala, to mě snad nemiluje? Ale jen do chvíle než mě požádal o ruku, se slovy, že se mnou chce být na celý život! Měli jsme svatbu, máme malou dcerku a je to ten nejlepší chlap i bez fráze miluji tě...Vyjadřuje mi lásku tím jak se chová, co pro nás dělá a jak se o nás zajímá!!!! Jiný člověk vám může říkat každou hodinu miluji tě, ale u toho to skončí!

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip